Tvořivá Olomouc jaro 2020

„Tvořím, tedy jsem…“ Kdy: 7. - 8. 3. 2020 Kde: Střední škola polytechnická - technologická hala, Rooseveltova 79, Olomouc Vstupné: 40 – 100 Kč, děti do 150 cm a ZTP zdarma

Vstoupili jsme do magického roku 2020 a s ním přichází další, již šestá edice dobře zavedené kreativní výstavy Tvořivá Olomouc.
Návštěvníci tradičně najdou na výstavě dvě haly plné stánků s workshopy, dílničkami a potřebami pro tvoření. U některých si mohou zakoupit i hotové výrobky. Nabídka jde napříč technikami i věkovými kategoriemi, své si tu najde začátečník i pokročilý tvůrce. Pořadatel si dává záležet, aby se témata nepřekrývala a prodejci nabízeli novinky, jak v materiálech, tak v tvořivých technikách. Také se snaží vytvořit dostatek prostoru pro celodenní trávení času celých rodin. Na výstavě je dostupné kvalitní občerstvení a výborná káva a výstava je plně bezbariérová.
Na akci se představí široké spektrum vystavovatelů z celé republiky s nejrůznějšími druhy materiálů a technik (korálky, polymery, látky, příze, barvy, scrapbooking, pískování, dřevěné a papírové dekorace, malba, dekorování a další). Součástí akce je také nabídka hotových hand-made výrobků, zejména od lokálních tvůrců, kteří svá řemesla často také předvádějí, a mnoho z nich umožňuje návštěvníkům si je vyzkoušet. Z netradičních nebo méně dostupných technik můžeme uvést např. tradiční foukání skla, paličkování, plstěné výrobky, včelí produkty, mýdla, keramika, patchwork a další.
V neposlední řadě je výstava zajímavou příležitostí pro školy, školky a jiné organizace k získání kontaktů na nové dodavatele a techniky, které mohou uplatnit při svých školních i mimoškolních aktivitách a práci.
Tvořivá Olomouc pořádá také veřejnou sbírku pro nadaci Křižovatka, která již od roku 1995 pomáhá dětem ohroženým „Syndromem náhlého úmrtí kojenců“. Pořadatelé výstavy věnují nadaci kromě peněz z veřejné sbírky také 1% ze vstupného. Díky výtěžku z předešlých ročníků se podařilo vybrat finanční prostředky na celkem 14 monitorů dechu pro Novorozenecké Fakultní nemocnice v Olomouci.
Rok 2020 se často označuje jako rok nových začátků, tak pokud jste ještě tvořit nezačali, výstava je skvělou příležitostí vyzkoušet, co by právě Vám sedlo. A pokud už znáte ten nádherný pocit uspokojení, který kreativní činnost přináší, přijďte načerpat jarní inspiraci!

KONTAKTNÍ OSOBA:

Marta Nevrlá, manažerka výstavy
Mail: info@tvoriva-olomouc.cz
Tel: +420 605 543 051
Web: http://www.tvoriva-olomouc.cz

Komerční prezentace


Další články

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Cítit se v zimě jako v pohádce zní moc hezky. Ale většinou nám pozitivní prožitky více či méně narušuje mrazivá teplota. Pokud vychytáme pořádné zimní oblečení a rukavice, máme úspěch téměř zaručen. Téměř. Ruce sice v teple máme, ale co naše nohy? Je to další z důležitých aspektů vedoucích k příjemně prožitému pobytu venku. Teplé zimní boty nám pomohou vytvořit ochrannou bariéru pro naše nožky, a tak se mrazem můžeme bez starostí kochat, ne trápit. Celý článek

Jak vybavit pokoj pro studenta

Jak vybavit pokoj pro studenta

Pokoj pro studenta by se neměl stát jen místností, ale měl by kombinovat vlastnosti obývacího pokoje, pracovny, tělocvičny a herny. jenže jak na to, když ze svého pubertálního syna nebo dcery nejste schopni dostat více, než dvě slova? Celý článek

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Pokud se chcete v koupelně cítit dobře, bude ji to chtít vybavit stylovými doplňky. To totiž mohou výrazně proměnit ráz vaší koupelny a vytvořit v ní harmonický prostor pro relaxování a pro odpočinek. Jestliže nevíte, jak koupelnu stylově zařídit, nemusíte zoufat. My vám to na následujících řádcích rádi prozradíme.
Celý článek