Tvořivá Olomouc jaro 2020

„Tvořím, tedy jsem…“ Kdy: 7. - 8. 3. 2020 Kde: Střední škola polytechnická - technologická hala, Rooseveltova 79, Olomouc Vstupné: 40 – 100 Kč, děti do 150 cm a ZTP zdarma

Vstoupili jsme do magického roku 2020 a s ním přichází další, již šestá edice dobře zavedené kreativní výstavy Tvořivá Olomouc.
Návštěvníci tradičně najdou na výstavě dvě haly plné stánků s workshopy, dílničkami a potřebami pro tvoření. U některých si mohou zakoupit i hotové výrobky. Nabídka jde napříč technikami i věkovými kategoriemi, své si tu najde začátečník i pokročilý tvůrce. Pořadatel si dává záležet, aby se témata nepřekrývala a prodejci nabízeli novinky, jak v materiálech, tak v tvořivých technikách. Také se snaží vytvořit dostatek prostoru pro celodenní trávení času celých rodin. Na výstavě je dostupné kvalitní občerstvení a výborná káva a výstava je plně bezbariérová.
Na akci se představí široké spektrum vystavovatelů z celé republiky s nejrůznějšími druhy materiálů a technik (korálky, polymery, látky, příze, barvy, scrapbooking, pískování, dřevěné a papírové dekorace, malba, dekorování a další). Součástí akce je také nabídka hotových hand-made výrobků, zejména od lokálních tvůrců, kteří svá řemesla často také předvádějí, a mnoho z nich umožňuje návštěvníkům si je vyzkoušet. Z netradičních nebo méně dostupných technik můžeme uvést např. tradiční foukání skla, paličkování, plstěné výrobky, včelí produkty, mýdla, keramika, patchwork a další.
V neposlední řadě je výstava zajímavou příležitostí pro školy, školky a jiné organizace k získání kontaktů na nové dodavatele a techniky, které mohou uplatnit při svých školních i mimoškolních aktivitách a práci.
Tvořivá Olomouc pořádá také veřejnou sbírku pro nadaci Křižovatka, která již od roku 1995 pomáhá dětem ohroženým „Syndromem náhlého úmrtí kojenců“. Pořadatelé výstavy věnují nadaci kromě peněz z veřejné sbírky také 1% ze vstupného. Díky výtěžku z předešlých ročníků se podařilo vybrat finanční prostředky na celkem 14 monitorů dechu pro Novorozenecké Fakultní nemocnice v Olomouci.
Rok 2020 se často označuje jako rok nových začátků, tak pokud jste ještě tvořit nezačali, výstava je skvělou příležitostí vyzkoušet, co by právě Vám sedlo. A pokud už znáte ten nádherný pocit uspokojení, který kreativní činnost přináší, přijďte načerpat jarní inspiraci!

KONTAKTNÍ OSOBA:

Marta Nevrlá, manažerka výstavy
Mail: info@tvoriva-olomouc.cz
Tel: +420 605 543 051
Web: http://www.tvoriva-olomouc.cz

Komerční prezentace


Další články

Inspirace pro stylový obývací pokoj

Inspirace pro stylový obývací pokoj

Už se vám váš obývák okoukal a máte pocit, že by ho to zase chtělo nějak osvěžit? Nebo ho teprve plánujete a zařizujete? Dneska pro vás máme několik tipů, jak mu dát (nový) šmrnc jen pomocí doplňků. Celý článek

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Platí vaši blízcí v porovnání s vámi za elektřinu mnohem méně, i když máte pocit, že vaše spotřeba je obdobná? Rozdíl může být hlavně v cenách od dodavatele. Ten sice netvoří celkovou cenu za elektřinu, ale určuje hodnotu jedné ze dvou jejích složek, což může s výslednou částkou ke konci výrazně hnout. Porovnejte proto nabídky na trhu a vyberte si službu, která je pro vás nejlepší. Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.