Tvoření může být zábavou v každém věku

Tvoření může být zábavou v každém věku

Dobrý den, jménem našich uživatelek, pravidelných čtenářek časopisu Rozmarýna, vám posíláme do redakce ukázky našich prací. „Jsme uživatelky malého domova seniorů, je nám mezi 80 až 100 lety, přesto rády tvoříme. Podařilo se nám vyrobit hezké podzimní dekorace z přírodních materiálů a vlny. Tu jsme použily i na výrobu ponožkových panenek. Moc zdravíme celý kolektiv časopisu.“ Děkujeme a těšíme se na další vydání.
Alena Vanková (sociální pracovnice)

Chcete napsat redakci Rozmarýny nebo se pochlubit svými výtvory?

Pošlete nám své fotografie. Vaše příspěvky mohou být uveřejněny, proto nezapomeňte potvrdit svůj souhlas se zveřejněním a uvést správný tvar vašeho jména.

Narozeninový dort

Narozeninový dort

Dobrý den všem do redakce a čtenářům časopisu Rozmarýna. Zasílám ukázku tvoření narozeninového dortu, který jsem vytvářela pro svoji kamarádku. Byl moc dobrý, zvláště v těchto teplých letních dnech. Těším se na další nápady a nové číslo časopisu.
Hana Šibůrková

Sovičky pro předškoláčky

Sovičky pro předškoláčky

Ahojte dámy z Rozmarýny! Jsem pravidelnou čtenářskou tohoto úžasného časopisu, ve kterém obdivně prohlížím šikovné ruce, výtvory a nápady. Učím v mateřské škole. Letos jsem se loučila s dvaceti předškoláčky, kterým jsem na památku háčkovala klíčenky – sovičky moudrosti. Bylo to moje první amatérské háčkování a kdybych neměla limit do června, nemám hotovo dodnes. 🙂 Těším se na další vaše číslo plně skvělé inspirace! Přeji pěkné léto.
Hedvika Divković

Předplatné k narozeninám

Předplatné k narozeninám

Dobrý den všem do redakce, předplatné vašeho časopisu jsem dostala k narozeninám od manžela. Už od dětství ráda něco tvořím. Posílám ukázku mé tvorby, společně s naším kocourkem, který nesmí u ničeho chybět. S každým nový číslem se těším na zajímavou inspiraci, a to v nejrůznějších oblastech. Nedávno jsme strávili s rodinou víkend na krásné chalupě, kterou jste představili v lednovém vydání. Děkuji za inspiraci a pohodu, kterou čtenářům přinášíte skrze stránky Rozmarýny.
Lenka Černá

Tvoření ze špagátů

Tvoření ze špagátů

Milá Rozmarýno, váš časopis se mi moc líbí a je mi i inspirací. Proto jsem se rozhodla poslat vám na ukázku tvoření ze špagátů: háčkovaný oválný košík, obal na papírové kapesníky a podložky pod hrníčky. Děkuji za inspirace.
Petra Prášková

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.