Tradiční výzdoba netradičně

Zkuste využít k výrobě klasických svátečních dekorací nové materiály – třeba zrnka kávy, textilní ozdoby nebo pleteninu. Inspirujte se našimi nápady.


Věnec zdobený kávovými zrnky

Použijte k nazdobení polystyrenového základu věnce kávová zrnka. Povrch polystyrenu můžete nejprve natřít hnědou barvou, jednotlivá zrníčka pak přilepujte s pomocí univerzálního lepidla nebo tavnou pistolí. Rovnejte je těsně vedle sebe. Do jedné poloviny věnce přilepte čtyři čajové svíčky a druhou polovinu ozdobte velkou světlou mašlí.


Srdce s textilními hvězdami

Pro výrobu této efektní dekorace budete potřebovat ratanový základ srdce, zbytky látek v červené, béžové a světle zelené barvě, materiál na výplň, ozdobnou stuhu, rolničky a další vhodné ozdůbky. Nejprve si vystřihněte hvězdičky z kousků látky (můžete použít i entlovací nůžky), ušijte z nich hvězdičky a než je úplně sešijete, naplňte je vatou nebo dutým vláknem. Hvězdičky pak s pomocí tavné pistole nalepte na ratanové srdce, do jeho horní části přivažte rolničky navléknuté na tenčí provázky a provázek na zavěšení a nakonec ho dozdobte velkou červenou mašlí.


Věneček potažený pleteninou

Polystyrenový základ věnce můžete potáhnout pleteninou ze starého béžového svetru a připevnit ji s pomocí tavné pistole. (Potah si také můžete jednoduše uplést.) Mističky z čajových svíček potřete lepidlem, ovažte přírodním provázkem a s pomocí tavné pistole je přilepte na věnec. Vložte do nich červené svíčky vhodné šířky. Nakonec věnec dozdobte nalepením drobných, například vyřezávaných ozdobiček.

 

Mechový svícen v květináči

Máte doma pěkný ozdobný květináč? Udělejte si vánoční svícen přímo do něj. Použijte při tom přírodní mech a kousky skořice. Získáte tak zajímavou a jedinečnou dekoraci.

Budete potřebovat

  • širší ozdobný květináč
  • čerstvý mech
  • bílé svíčky
  • stříbrné vánoční ozdoby
  • kusy skořice v celku
  • hvězdičky badyánu
  • sušené plátky pomeranče
  • tavnou pistoli

postup

1 Do květináče narovnejte bochánky mechu a vytvořte z nich „kopečky“. Mezi ně zapíchejte kusy skořice.

 

2 Pak do mechu zapíchněte svíčky a aranžmá doplňte stříbrnými kouličkami a sušenými plátky pomeranče.

 

3 Nakonec svícen dozdobte hvězdičkami badyánu, které přilepíte s pomocí tavné pistole

 


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Kouzlení s dýněmi

Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Celý článek

Veselé tvoření z plsti

Veselé tvoření z plsti

Podzim hýří veselými barvami. Tak se jimi nechte inspirovat a pusťte se do hravého tvoření z dekorační plsti. Ušijte si z ní třeba ozdobu v podobě dýně nebo halloweenské příšerky pro děti.

Celý článek

Veselá čarodějka

Veselá čarodějka

Ušijte si s dětmi veselou čarodějku z filcu. Udělá jim radost jako milý dárek, talisman pro štěstí nebo třeba jako přívěšek na klíče či na školní tašku. Návod není vůbec složitý.

Celý článek

Kouzlení s dýněmi

Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Celý článek

Přečtěte si