Květinové tipy & nápady

INSPIRACE * TRENDY * NÁKUPY

Sedmikráskový čaj
Něžné květy sedmikrásek jsou nejen krásné, ale mají i výrazné léčivé účinky. Jsou protizánětlivé, působí jako antioxidant, posilují imunitu, zlepšují vzhled pokožky a vlasů. Pomáhají při kašli, podporují trávení, čistí krev a ulevují od bolestí. Připravte si z nich léčivý čaj: hrst čerstvých nebo lžičku sušených květů zalijte vroucí vodou, nechte 15 minut louhovat a pak sceďte.

Mýdlová vonítka
Využijte zbytky mýdel nebo mýdlové hmoty a vyrobte si voňavé visačky do šatní skříně. Mýdlo nastrouhejte, rozpusťte ve vodní lázni, přikápněte oblíbený vonný olej, rozmíchejte a nalijte hmotu do formiček nebo na dno různých plastových kelímků, které doma najdete. Do ještě mokré hmoty položte sušené květiny a nechte mýdlo několik hodin ztuhnout. Pak vonítka vyjměte z forem, udělejte do nich špejlí nebo jehlicí dírky a uvažte stužky na zavěšení.

foto Shutterstock

foto Shutterstock

 

Sušte a lisujte květy!
Nezapomeňte si během letní sezóny nasušit nebo vylisovat různé krásné rostliny a květy. Získáte tak báječný materiál pro nejrůznější tvoření. Inspiraci najdete na našem webu.

foto Shutterstock

foto Shutterstock

foto Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…