Zdroj obrázku: HA Stock / stock.adobe.com

Tipy na aktivity plné dobrodružství a vzrušení

Jakými činnostmi si zpestřit léto? Máme pro vás hned několik tipů na aktivity, které vás budou bavit, vyplaví se vám díky nim do těla endorfiny, a ještě při nich zažijete vzrušení. Všechny mají společné jedno – dostanete se díky nim na čerstvý vzduch a budete je moci podniknout s rodinou nebo přáteli. Jste připraveni?

Znáte airtrack?

Trampolíny se nacházejí na celé řadě zahrad a nabízejí dětem možnost, jak svůj volný čas trávit aktivně. Slyšeli jste ale již o předmětu zvaném airtrack? Jedná se o nafukovací žíněnku, jež je uvnitř odpružená, a tím pádem nabízí měkčí a bezpečnější dopad oproti klasické žíněnce. K čemu se dá využít? Můžete na ni poskakovat, dělat kotouly, metat přemety nebo třeba cvičit jógu. Airtracky při svých trénincích využívají také gymnasti, parkouristi či freeruneři. Chcete si užít akční zábavu? Kupte si nafukovací aitrack na zahradu.

Svezte se na bobové dráze

Zažili jste již někdy jízdu na bobové dráze? Pokud ne, je čas to napravit. Pokud ano, je čas si to zopakovat. Díky brzdové páce ve vozíku je možné regulovat rychlost jízdy. Většina vozíků je navržena pro dva lidi, takže se můžete svézt společně s dětmi.

Projděte se korunami stromů

Bojíte se výšek? To pak pro vás cesta Stezkou korunami stromů bude skutečnou výzvou. Jak totiž její název naznačuje, doopravdy vede korunami stromů a nabízí adrenalinový zážitek každému, kdo miluje procházky přírodou a výhledy do okolí. V Česku se těchto stezek nachází již několik, takže si stačí vybrat tu, která se nachází nejblíže vašemu bydlišti.

Všechny výše zmíněné aktivity jsou vhodné pro celou rodinu. Kterou z nich začnete a odstartujete své léto plné zábavy a dobrodružství? Vyzkoušíte si akční zábavu na airtracku, svezete se na bobové dráze nebo si vyrazíte na procházku do korun stromů?

 


Další články

Bavorovice na Hlubockých blatech

Bavorovice na Hlubockých blatech

Bavorovice jsou typickou jihočeskou vesnicí s řadou zachovalých statků. Leží v rovinaté krajině, nazývané Hlubocká blata, kde se střídají louky s mokřinami, rybníky a vodními kanály.

Celý článek

Lhota pod Radčem

Lhota pod Radčem

Na Rokycansku jsou v mnoha vesnicích půvabné kostelíky, kaple i vzácné soubory dřevěných roubených stavení. Jednou z takových vesniček je Lhota po Radčem.

Celý článek

Klucké Chvalovice

Klucké Chvalovice

Větší ucelené soubory lidové architektury se v oblasti mezi Kutnou Horou v Polabí a řekou Sázavou téměř nevyskytují. Jednou z mála vesnic, kde ještě najdeme modernizacemi nenarušené starší domy, jsou Klucké Chvalovice.

Celý článek