Zdroj: Unsplash

Krém, mléko nebo olej na opalování podle typu pleti

Každý z nás v létě i dlouho po něm touží po opáleném těle. Výjimkou není ani pleť. Dopřejte jí nejenom pěkné, ale hlavně zdravé opálení.

Hlavním symbolem léta je slunce. Dokáže nás příjemně ohřát, ale může i nehezky spálit pokožku. Jak tomu jednoduše zabráníte? Přeci používáním vhodného opalovacího přípravku pro vaši pleť. Nevíte, kde začít? Nákup opalovacího přípravku pro vaši pleť může být výhodnější, pokud využijete Benu slevový kód.

V  čem jsou jiné?

Základním rozdílem mezi krémem, mlékem a olejem je jejich konzistence. Mají ovšem společný cíl – zabezpečit ochranu před ultrafialovými složkami slunečního záření.

1. Mléko na opalování se snadno roztírá a rychle vstřebává. Časy, kdy po něm zůstávala mastná pokožka, jsou dávno pryč. Proto se ho nemusíte vůbec bát. Jeho výhodou je, že s ním nejlépe odhadnete, kolik přípravku ještě potřebujete aplikovat.

2. Krém na opalování má hutnější textura a na regálech obchodů ho seženete ve více variantách pro různé druhy pokožky.

3. Opalovací olej se s jeho transparentní texturou lehce roztírá a zanechává vyživenou a hebkou pleť.

Zdroj: Unsplash

Pozor na ochranný faktor

Při výběru opalovacího přípravku sledujte uvedené SPF, tedy ochranný slunečný faktor. Ten vám pomůže určit, kolikrát opalovací přípravek zvýší dobu přirozené ochrany pokožky. Vaše pleť zůstane mladistvá, svěží, ale hlavně zdravá.

Filtry jsou skvělé, ale péče o pleť je lepší.“ — Renée Rouleau

A který je ten správný pro vaši pleť?

 • Suchá pleť – protože má nedostatek mazu, potřebuje hydrataci. Nejvíce ji pomůžu opalovací oleje, másla nebo krémy s vysokým hydratačním účinkem.
 • Mastná pleť – trpí přebytečným mazem, proto potřebuje zmatnění. Ideální bude, pokud sáhnete po krémovém gelu.
 • Citlivá pleť – je velmi náchylná na podráždění slunečnými paprsky. Má slabší přirozenou ochranu. Vybírejte pro ni přípravky určenou pro citlivou pleť bez obsahu dráždivých látek.
 • Normální pleť – odmění se vám krásou v případě, že budete vybírat opalovací přípravek podle ročního období. V zimě hutnější krém, v létě lehčí hydratační.
 • Smíšená pleť – je charakteristická kombinací mastné a suché nebo mastné a normální pleti. Trh s opalovacími přípravky nabízí péči o ni ve formě zmatňujících krémů.
 • Alergická pleť – pro opalování vyžaduje speciální starostlivost v podobě dermokosmetických přípravků dostupných v lékárnách. Jsou hypoalergénní a jejich účinky potvrzené klinickými studiemi.

Na dermokosmetické produkty můžete využít slevový kupon a radost vám udělá i Lékarna.cz sleva. Pečujte o vaši pleť během léta důkladně a zdravě.

Zdroj: Unsplash

 Naše rady pro dny plné slunce

 • Opalovací přípravek používejte každý den.
 • Vybírejte si SPF produkt s faktorem 30 a 50.
 • Opalovacím přípravkem nešetřete. Dostatečné množství představuje asi 2 mg/cm2pokožky. Ve formě spreje byste měli na jednu ruku – od ramena po prsty aplikovat asi 12 stříknutí. Menší aplikované množství sníží účinnost daného opalovacího prostředku.
 • Nezapomínejte si namazat všechny odkryté části těla. Nos, uši, krk a podobně. Spodní část nohou a vrchní část rukou nejsou žádnou výjimkou.
 • Po každém koupání, osušení ručníkem a sportování aplikujte opalovací přípravek znovu a stejně tak po každých dvou hodinách od namazání.
 • V čase od 11:00 až 15:00 se nezdržujte na slunci. Mnozí si myslí, že voda chrání před sluncem. Opak je ovšem pravdou.

Pokud s výběrem vhodného opalovacího přípravku potřebujete poradit, neváhejte se obrátit na vašeho lékárníka. Užívejte si krásné a zdravé opálení během celého roku!

 


Další články

Jak pozvednout vzhled vaší ložnice? Vsaďte na luxusní materiály a vyzkoušejte samet, buklé nebo kašmír

Jak pozvednout vzhled vaší ložnice? Vsaďte na luxusní materiály a vyzkoušejte samet, buklé nebo kašmír

Jak pozvednout vzhled vaší ložnice? Vsaďte na luxusní materiály a vyzkoušejte samet, buklé nebo kašmír
Chybí vám inspirace na to, jak zařídit ložnici? Co takhle vsadit na luxusní materiály a pozvednout s jejich pomocí vzhled této místnosti určené k odpočinku na vyšší úroveň? Luxusní ložnice obsahují kvalitní materiály a drží se moderních interiérových trendů. Podle čeho se řídit při zařizování ložnice v roce 2024 a co by v ní nemělo chybět? Celý článek

Zkrášlete si domov květinami

Zkrášlete si domov květinami

Máte rádi přírodu? Pozvěte ji k sobě domů, a vytvořte si domov plný svěžesti a živé krásy. Podívejte se, jak půvabné dekorace a zátiší si můžete z vykouzlit z pokojových květin.

Celý článek

Když vás umyvadlo umí překvapit

Když vás umyvadlo umí překvapit

Umyvadlo je nedílnou součástí každé koupelny a vedle běžných hygienických činností může zastávat ještě řadu (často) nečekaných funkcí. Obzvlášť pokud jsou v domácnosti děti nebo domácí mazlíčci. Umyvadlo může být také malým uměleckým skvostem. Záleží jen na vašich preferencích. Celý článek