Zdroj: Unsplash

Krém, mléko nebo olej na opalování podle typu pleti

Každý z nás v létě i dlouho po něm touží po opáleném těle. Výjimkou není ani pleť. Dopřejte jí nejenom pěkné, ale hlavně zdravé opálení.

Hlavním symbolem léta je slunce. Dokáže nás příjemně ohřát, ale může i nehezky spálit pokožku. Jak tomu jednoduše zabráníte? Přeci používáním vhodného opalovacího přípravku pro vaši pleť. Nevíte, kde začít? Nákup opalovacího přípravku pro vaši pleť může být výhodnější, pokud využijete Benu slevový kód.

V  čem jsou jiné?

Základním rozdílem mezi krémem, mlékem a olejem je jejich konzistence. Mají ovšem společný cíl – zabezpečit ochranu před ultrafialovými složkami slunečního záření.

1. Mléko na opalování se snadno roztírá a rychle vstřebává. Časy, kdy po něm zůstávala mastná pokožka, jsou dávno pryč. Proto se ho nemusíte vůbec bát. Jeho výhodou je, že s ním nejlépe odhadnete, kolik přípravku ještě potřebujete aplikovat.

2. Krém na opalování má hutnější textura a na regálech obchodů ho seženete ve více variantách pro různé druhy pokožky.

3. Opalovací olej se s jeho transparentní texturou lehce roztírá a zanechává vyživenou a hebkou pleť.

Zdroj: Unsplash

Pozor na ochranný faktor

Při výběru opalovacího přípravku sledujte uvedené SPF, tedy ochranný slunečný faktor. Ten vám pomůže určit, kolikrát opalovací přípravek zvýší dobu přirozené ochrany pokožky. Vaše pleť zůstane mladistvá, svěží, ale hlavně zdravá.

Filtry jsou skvělé, ale péče o pleť je lepší.“ — Renée Rouleau

A který je ten správný pro vaši pleť?

  • Suchá pleť – protože má nedostatek mazu, potřebuje hydrataci. Nejvíce ji pomůžu opalovací oleje, másla nebo krémy s vysokým hydratačním účinkem.
  • Mastná pleť – trpí přebytečným mazem, proto potřebuje zmatnění. Ideální bude, pokud sáhnete po krémovém gelu.
  • Citlivá pleť – je velmi náchylná na podráždění slunečnými paprsky. Má slabší přirozenou ochranu. Vybírejte pro ni přípravky určenou pro citlivou pleť bez obsahu dráždivých látek.
  • Normální pleť – odmění se vám krásou v případě, že budete vybírat opalovací přípravek podle ročního období. V zimě hutnější krém, v létě lehčí hydratační.
  • Smíšená pleť – je charakteristická kombinací mastné a suché nebo mastné a normální pleti. Trh s opalovacími přípravky nabízí péči o ni ve formě zmatňujících krémů.
  • Alergická pleť – pro opalování vyžaduje speciální starostlivost v podobě dermokosmetických přípravků dostupných v lékárnách. Jsou hypoalergénní a jejich účinky potvrzené klinickými studiemi.

Na dermokosmetické produkty můžete využít slevový kupon a radost vám udělá i Lékarna.cz sleva. Pečujte o vaši pleť během léta důkladně a zdravě.

Zdroj: Unsplash

 Naše rady pro dny plné slunce

  • Opalovací přípravek používejte každý den.
  • Vybírejte si SPF produkt s faktorem 30 a 50.
  • Opalovacím přípravkem nešetřete. Dostatečné množství představuje asi 2 mg/cm2pokožky. Ve formě spreje byste měli na jednu ruku – od ramena po prsty aplikovat asi 12 stříknutí. Menší aplikované množství sníží účinnost daného opalovacího prostředku.
  • Nezapomínejte si namazat všechny odkryté části těla. Nos, uši, krk a podobně. Spodní část nohou a vrchní část rukou nejsou žádnou výjimkou.
  • Po každém koupání, osušení ručníkem a sportování aplikujte opalovací přípravek znovu a stejně tak po každých dvou hodinách od namazání.
  • V čase od 11:00 až 15:00 se nezdržujte na slunci. Mnozí si myslí, že voda chrání před sluncem. Opak je ovšem pravdou.

Pokud s výběrem vhodného opalovacího přípravku potřebujete poradit, neváhejte se obrátit na vašeho lékárníka. Užívejte si krásné a zdravé opálení během celého roku!

 


Další články

Jutové pytle v hlavní roli: Přetvořte svůj interiér s dotekem přírody

Jutové pytle v hlavní roli: Přetvořte svůj interiér s dotekem přírody

V posledních letech stoupá ve světě interiérového designu poptávka po udržitelných a přírodních materiálech. Jedním z takových materiálů, který si získal pozornost v oblasti dekorací pro domácnost, jsou jutové pytle. Ty představují výbornou volbu pro každého, kdo hledá způsob, jak do svého domova přinést kousek přírody a zároveň podpořit ekologicky šetrný životní styl. Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

Každý velký projekt začíná především plánováním a u kuchyně tomu není jinak. Předtím, než se pustíte do výběru barev a spotřebičů, je důležité si určit rozpočet a také si promyslet, v jakém stylu budete kuchyň zařizovat. Důkladné promyšlení vám pak usnadní rozhodování v dalších fázích. Celý článek