Svíčka s kávovými zrnky

Milujete vůni kávy? Vyrobte si svíčku, díky které budete mít doma příjemně provoněnou atmosféru i bez čerstvě uvařeného šálku. Ukážeme vám, jak na to.

Budete potřebovat

  • vosk nebo parafín (můžete použít i zbytky bílých svíček)
  • knot s plíškem
  • špejle, kolíček
  • nůžky
  • skleničku nebo formu na svíčku
  • kávová nebo vanilková vonná esence
  • kávová zrnka
  • tavnou pistoli nebo univerzální lepidlo
  • ozdobnou stužku

 

 

1 Pokud použijete zbytky starých svíček, pokrájejte je nejprve na menší kousky. Pak vosk nebo parafín nasypte do hrnce a ve vodní lázni vosk rozpusťte. V této fázi můžete do vosku vmíchat pár kapek kávové nebo vanilkové vonné esence. Pokud chcete, můžete do rozpuštěného vosku vhodit i pár kávových zrnek.

 

 

 

2 Na dno skleničky nebo formy na svíčku vložte knot (ideální je ten s plíškem na konci). Aby držel vzhůru, položte přes okraj skleničky dvě špejle a přes ně dejte kolíček, kterým knot zajistíte ve svislé poloze. Nalijte dovnitř rozpuštěný vosk. Když vosk ztuhne, ustřihněte knot na požadovanou délku. Do ještě měkkého vosku v horní části svíčky můžete vtlačit kávová zrnka.

 

 

 

3 Chcete-li ozdobit kávovými zrnky již hotovou svíčku vyjmutou z formy, použijte na jejich připevnění tavnou pistoli nebo univerzální lepidlo. Ozdobenou svíčku ještě ovažte pěknou stuhou.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Návrat do Krkonoš

Návrat do Krkonoš

Dřevěné chalupě se třemi štíty to na kopci nad obcí sluší. Medově září v zeleni trávníku, kde si starší i mladé stromy a remízek z keříků exkluzivně užívají prostoru. Přístup sem není snadný, cesta vzhůru je prudká, a tak pro nás paní Hana přijela dolů na malé parkoviště autem s pohonem všech kol.

Celý článek

Bydlet jako na severu

Bydlet jako na severu

Základem skandinávského stylu bydlení jsou světlá výmalba, dřevěný nábytek, doplňky inspirované přírodou, hřejivé textilie a především funkčnost, jednoduchost a vzdušnost.

Celý článek

Zdobená lahev

Zdobená lahev

Zpříjemněte si dlouhé zimní večery rukodělnou činností a vytvořte si doplňky, které zútulní váš domov. Využijte při tom osvědčenou kombinaci juty a krajky.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.