Svíčka s kávovými zrnky

Milujete vůni kávy? Vyrobte si svíčku, díky které budete mít doma příjemně provoněnou atmosféru i bez čerstvě uvařeného šálku. Ukážeme vám, jak na to.

Budete potřebovat

  • vosk nebo parafín (můžete použít i zbytky bílých svíček)
  • knot s plíškem
  • špejle, kolíček
  • nůžky
  • skleničku nebo formu na svíčku
  • kávová nebo vanilková vonná esence
  • kávová zrnka
  • tavnou pistoli nebo univerzální lepidlo
  • ozdobnou stužku

 

 

1 Pokud použijete zbytky starých svíček, pokrájejte je nejprve na menší kousky. Pak vosk nebo parafín nasypte do hrnce a ve vodní lázni vosk rozpusťte. V této fázi můžete do vosku vmíchat pár kapek kávové nebo vanilkové vonné esence. Pokud chcete, můžete do rozpuštěného vosku vhodit i pár kávových zrnek.

 

 

 

2 Na dno skleničky nebo formy na svíčku vložte knot (ideální je ten s plíškem na konci). Aby držel vzhůru, položte přes okraj skleničky dvě špejle a přes ně dejte kolíček, kterým knot zajistíte ve svislé poloze. Nalijte dovnitř rozpuštěný vosk. Když vosk ztuhne, ustřihněte knot na požadovanou délku. Do ještě měkkého vosku v horní části svíčky můžete vtlačit kávová zrnka.

 

 

 

3 Chcete-li ozdobit kávovými zrnky již hotovou svíčku vyjmutou z formy, použijte na jejich připevnění tavnou pistoli nebo univerzální lepidlo. Ozdobenou svíčku ještě ovažte pěknou stuhou.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.