Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Slaměnková

Výroba krásných, květinami zdobených svíček není vůbec složitá a snadno ji zvládnete i doma v kuchyni. Budete na ni potřebovat sušené ploché květy, válcovou formu na odlévání svíček, knot s plíškem, špejli, pinzetu a samozřejmě vosk vhodný na odlévání do forem. Připravte si květiny, odvažte potřebné množství vosku a ve vodní lázni ho nechte rozehřát. Můžete ho i obarvit barvou do svíček. Malé množství vosku pak nalijte dovnitř na stěny formy. Vznikne tak tenká vrstva měkkého vosku, do které je možné zatlačit připravené květy. Ty se na stěnu formy „přilepí“. Můžete postupovat i tak, že květy s pomocí pinzety namočíte do horkého vosku a pak je vložíte do formy a přitisknete na stěnu. Takto vyzdobte celý vnitřní obvod formy. Vložte do formy knot, pomocí kapky vosku ho přilepte na dno formy a v horní části ho namotejte na špejli položenou přes formu tak, aby zůstal pěkně uprostřed svíčky. Roztavený vosk pak vlijte do formy. Nechte svíčku 24 hodin důkladně ztuhnout a pak ji z formy opatrně vyjměte.

foto Shutterstock

 


Tip
Přidejte do roztaveného vosku svůj oblíbený esenciální olej, svíčka pak bude nejen krásně vypadat, ale i vonět.


S aplikací

Vyzdobit květinami si můžete i hotovou bílou svíčku. Vylisované květiny s pomocí pinzety namočte v roztaveném vosku a přiložte je na svíčku. Poté je ještě můžete přetřít horkým voskem s pomocí štětce.

foto Shutterstock

 

Včelí

Pláty včelího vosku, takzvané mezistěny, jsou k dostání v různých barvách. Svíčku si z nich vytvoříte snadno. Uřízněte si dlouhý obdélník a na jeho jednu kratší stranu rozložte knot dlouhý tak, aby asi o 1 cm přesahoval. S pomocí fénu na vlasy pak vosk zahřívejte a vosk rolujte do podoby svíčky. Hotovou svíčku převažte provázkem a ozdobte snítkou sušené levandule nebo limonky.

foto Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.