Krajkový svícen

Vytvořte si doma příjemnou svěží atmosféru. Obklopte se květy a vychutnejte si jejich vůni i chuť.

Budete potřebovat

  • skleničky od zavařeniny
  • bavlněnou krajku
  • lepidlo nebo tavnou pistoli
  • nůžky
  • dlouhé bílé svíčky
  • zelený dekorační mech

 

 

 

foto Shutterstock

 

1 Širší bavlněnou krajku si odměřte podle obvodu sklenice od zavařeniny a potřebný kus odstřihněte.

 

 

foto Shutterstock

 

2 S pomocí tavné pistole nebo univerzálního lepidla připevněte krajku na sklenici. Dovnitř sklenice vložte dlouhou bílou svíčku a na dně ji přilepte kapkou lepidla. Nakonec sklenici vyplňte zeleným dekoračním mechem.


foto Shutterstock

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Kachní pečeně

Kachní pečeně

Dozlatova upečená drůbež patří k oblíbeným pokrmům. Připravte si tradiční kachnu tak trochu netradičním způsobem – například na mandarinkách nebo s jablky.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.