Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Slaměnková

Výroba krásných, květinami zdobených svíček není vůbec složitá a snadno ji zvládnete i doma v kuchyni. Budete na ni potřebovat sušené ploché květy, válcovou formu na odlévání svíček, knot s plíškem, špejli, pinzetu a samozřejmě vosk vhodný na odlévání do forem. Připravte si květiny, odvažte potřebné množství vosku a ve vodní lázni ho nechte rozehřát. Můžete ho i obarvit barvou do svíček. Malé množství vosku pak nalijte dovnitř na stěny formy. Vznikne tak tenká vrstva měkkého vosku, do které je možné zatlačit připravené květy. Ty se na stěnu formy „přilepí“. Můžete postupovat i tak, že květy s pomocí pinzety namočíte do horkého vosku a pak je vložíte do formy a přitisknete na stěnu. Takto vyzdobte celý vnitřní obvod formy. Vložte do formy knot, pomocí kapky vosku ho přilepte na dno formy a v horní části ho namotejte na špejli položenou přes formu tak, aby zůstal pěkně uprostřed svíčky. Roztavený vosk pak vlijte do formy. Nechte svíčku 24 hodin důkladně ztuhnout a pak ji z formy opatrně vyjměte.

foto Shutterstock

 


Tip
Přidejte do roztaveného vosku svůj oblíbený esenciální olej, svíčka pak bude nejen krásně vypadat, ale i vonět.


S aplikací

Vyzdobit květinami si můžete i hotovou bílou svíčku. Vylisované květiny s pomocí pinzety namočte v roztaveném vosku a přiložte je na svíčku. Poté je ještě můžete přetřít horkým voskem s pomocí štětce.

foto Shutterstock

 

Včelí

Pláty včelího vosku, takzvané mezistěny, jsou k dostání v různých barvách. Svíčku si z nich vytvoříte snadno. Uřízněte si dlouhý obdélník a na jeho jednu kratší stranu rozložte knot dlouhý tak, aby asi o 1 cm přesahoval. S pomocí fénu na vlasy pak vosk zahřívejte a vosk rolujte do podoby svíčky. Hotovou svíčku převažte provázkem a ozdobte snítkou sušené levandule nebo limonky.

foto Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Talíř s otisky

Talíř s otisky

Rostliny s výraznější strukturou, například luční trávy nebo divoké koření, můžete využít pro vytvoření jedinečných plastických vzorů. Ozdobte si s nimi třeba dekorativní talíř.

Celý článek

Slaďoučké meruňky

Slaďoučké meruňky

Sametové meruňky nesmí v létě na našem stole chybět. nejlepší jsou samozřejmě čerstvé, ale v koláči chutnají také skvěle. Nebo máte chuť vyzkoušet je pečené, s medem a skořicí?

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.