Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Slaměnková

Výroba krásných, květinami zdobených svíček není vůbec složitá a snadno ji zvládnete i doma v kuchyni. Budete na ni potřebovat sušené ploché květy, válcovou formu na odlévání svíček, knot s plíškem, špejli, pinzetu a samozřejmě vosk vhodný na odlévání do forem. Připravte si květiny, odvažte potřebné množství vosku a ve vodní lázni ho nechte rozehřát. Můžete ho i obarvit barvou do svíček. Malé množství vosku pak nalijte dovnitř na stěny formy. Vznikne tak tenká vrstva měkkého vosku, do které je možné zatlačit připravené květy. Ty se na stěnu formy „přilepí“. Můžete postupovat i tak, že květy s pomocí pinzety namočíte do horkého vosku a pak je vložíte do formy a přitisknete na stěnu. Takto vyzdobte celý vnitřní obvod formy. Vložte do formy knot, pomocí kapky vosku ho přilepte na dno formy a v horní části ho namotejte na špejli položenou přes formu tak, aby zůstal pěkně uprostřed svíčky. Roztavený vosk pak vlijte do formy. Nechte svíčku 24 hodin důkladně ztuhnout a pak ji z formy opatrně vyjměte.

foto Shutterstock

 


Tip
Přidejte do roztaveného vosku svůj oblíbený esenciální olej, svíčka pak bude nejen krásně vypadat, ale i vonět.


S aplikací

Vyzdobit květinami si můžete i hotovou bílou svíčku. Vylisované květiny s pomocí pinzety namočte v roztaveném vosku a přiložte je na svíčku. Poté je ještě můžete přetřít horkým voskem s pomocí štětce.

foto Shutterstock

 

Včelí

Pláty včelího vosku, takzvané mezistěny, jsou k dostání v různých barvách. Svíčku si z nich vytvoříte snadno. Uřízněte si dlouhý obdélník a na jeho jednu kratší stranu rozložte knot dlouhý tak, aby asi o 1 cm přesahoval. S pomocí fénu na vlasy pak vosk zahřívejte a vosk rolujte do podoby svíčky. Hotovou svíčku převažte provázkem a ozdobte snítkou sušené levandule nebo limonky.

foto Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…