Svícínek s bobulemi

Máte doma skleněné misky na nožce? Vytvořte si do nich sváteční dekoraci, díky níž budete moci povečeřet v příjemném světle mihotajících se svíček.

Budete potřebovat:

  • misku na nožce
  • širší svíčku
  • kousky skořice
  • tavnou pistoli
  • jutový provázek
  • nůžky
  • floristický drát
  • snítky jeřabin nebo jiné větvičky s bobulemi
  • kousky mechu

postup

1 Svíčku nejprve oblepte kousky skořice. Lepidlo nanášejte na skořici a přikládejte je svisle na svíčku, jeden kousek těsně vedle druhého.

 

2 Pak si připravte snítky s bobulemi. Ustřihněte si dostatečně dlouhý kousek provázku, abyste jej mohli uvázat kolem obvodu svíčky. Nechte volný konec na zavázání a pak k provázku s pomocí vázacího drátku připevněte snítky s bobulemi.

 

3 Provázek s bobulemi přiložte do středu výšky svíčky a pevně uvažte.

 

4 Kousky mechu rozložte po obvodu misky a do středu postavte přichystanou ozdobenou svíčku.


Další články

Ušijte si pizzu!

Ušijte si pizzu!

Máte doma malé kuchaře či kuchařinky? Vytvořte si spolu s nimi pokrmy, které se nezkazí a zůstanou stále čerstvé a k nakousnutí. Co třeba pravou domácí pizzu? Pusťte se do toho s námi.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.