Nástěnka s věšákem

Pokud při úklidu natrefíte na staré dveře, nevyhazujte je. Můžete si z nich vyrobit věšák a nástěnku v jednom a využít je například v dětském pokoji.

Budete potřebovat

  • staré dveře
  • starý dřevěný věšák (nebo nový)
  • brusný papír (nebo multifunkční přístroj na broušení)
  • široký plochý štětec
  • bílou univerzální barvu (např. Slovakryl nebo Slovakryl Profi Mat)
  • akumulátorový šroubovák
  • šrouby do dřeva (cca 7 ks)
  • provázek, kolíčky na prádlo
  • tenký drát na výrobu srdce
  • 2 kroužky a dvě skoby na zavěšení dveří

Postup

1. Dveře obruste, abyste je zbavili staré olupující se barvy.

2. Suchým štětcem je zbavte prachu, můžete ho ze dveří i vysát vysavačem.

3. Dveře natřete bílou barvou zředěnou vodou v poměru 1:1. Po uschnutí natřete 2–3 vrstvy neředěné bílé barvy (na vrchní nátěr můžete použít barvu na dětský nábytek).

4. Pokud máte starý dřevěný věšák, také ho přebruste, natřete zředěnou barvou a potom neředěnou bílou. Pokud věšák nemáte, můžete koupit nové kovové háčky.

5. Po zaschnutí barvy můžete hrany na dveřích jemně přebrousit, abyste věšáku dodali zastaralý vzhled.

6. Šroubovákem věšák přišroubujte. Šrouby našroubujte i kolem okrajů dveří, abyste na ně mohli upevnit provázek. Na provázek pak můžete kolíčky na prádlo připevnit kresby vašich dětí, fotografie nebo různé vzkazy.

7. Dveře oživte pěknou dekorací. Z drátu si vytvarujte srdce a tenkým aranžérským drátem na něj připevněte stálezelené větvičky a květiny, které budou hezké, i když uschnou.

Tip pro nástěnky:

V horní části dveří zezadu vyvrtejte dva otvory a do nich našroubujte kroužky na zavěšení. Do stěny vyvrtejte 2 otvory, vložte hmoždinky a do nich zašroubujte skoby. Dveře s kroužky zavěste na skoby.
Pokud chcete dveře nechat jen postavené na zemi opřené o zeď, zafixujte je raději alespoň jedním kroužkem zavěšeným na skobu, abyste předešli jejich pádu a případnému úrazu.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Vřesové dekorace

Vřesové dekorace

Keříky vřesu v květináči nebo truhlíku vám mohou zkrášlit nejen balkon, terasu či okenní parapet, ale můžete si z nich udělat i něžné dekorace do interiéru.

Celý článek

Vyřezávané a ryté dýně

Vyřezávané a ryté dýně

Jak si vyřezat klasickou halloweenskou lucernu s obličejem? Přinášíme vám jednoduchý postup a také několik tipů na zdobení dýní s pomocí nože, dláta nebo rydla.

Celý článek

Kouzlení s dýněmi

Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Celý článek

Veselé tvoření z plsti

Veselé tvoření z plsti

Podzim hýří veselými barvami. Tak se jimi nechte inspirovat a pusťte se do hravého tvoření z dekorační plsti. Ušijte si z ní třeba ozdobu v podobě dýně nebo halloweenské příšerky pro děti.

Celý článek

Přečtěte si