Nástěnka s věšákem

Pokud při úklidu natrefíte na staré dveře, nevyhazujte je. Můžete si z nich vyrobit věšák a nástěnku v jednom a využít je například v dětském pokoji.

Budete potřebovat

  • staré dveře
  • starý dřevěný věšák (nebo nový)
  • brusný papír (nebo multifunkční přístroj na broušení)
  • široký plochý štětec
  • bílou univerzální barvu (např. Slovakryl nebo Slovakryl Profi Mat)
  • akumulátorový šroubovák
  • šrouby do dřeva (cca 7 ks)
  • provázek, kolíčky na prádlo
  • tenký drát na výrobu srdce
  • 2 kroužky a dvě skoby na zavěšení dveří

Postup

1. Dveře obruste, abyste je zbavili staré olupující se barvy.

2. Suchým štětcem je zbavte prachu, můžete ho ze dveří i vysát vysavačem.

3. Dveře natřete bílou barvou zředěnou vodou v poměru 1:1. Po uschnutí natřete 2–3 vrstvy neředěné bílé barvy (na vrchní nátěr můžete použít barvu na dětský nábytek).

4. Pokud máte starý dřevěný věšák, také ho přebruste, natřete zředěnou barvou a potom neředěnou bílou. Pokud věšák nemáte, můžete koupit nové kovové háčky.

5. Po zaschnutí barvy můžete hrany na dveřích jemně přebrousit, abyste věšáku dodali zastaralý vzhled.

6. Šroubovákem věšák přišroubujte. Šrouby našroubujte i kolem okrajů dveří, abyste na ně mohli upevnit provázek. Na provázek pak můžete kolíčky na prádlo připevnit kresby vašich dětí, fotografie nebo různé vzkazy.

7. Dveře oživte pěknou dekorací. Z drátu si vytvarujte srdce a tenkým aranžérským drátem na něj připevněte stálezelené větvičky a květiny, které budou hezké, i když uschnou.

Tip pro nástěnky:

V horní části dveří zezadu vyvrtejte dva otvory a do nich našroubujte kroužky na zavěšení. Do stěny vyvrtejte 2 otvory, vložte hmoždinky a do nich zašroubujte skoby. Dveře s kroužky zavěste na skoby.
Pokud chcete dveře nechat jen postavené na zemi opřené o zeď, zafixujte je raději alespoň jedním kroužkem zavěšeným na skobu, abyste předešli jejich pádu a případnému úrazu.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Myška z plsti

Myška z plsti

Baví vás ruční šití drobných dárků a hraček? Vytvořte si s námi filcovou myšku pro radost. Její velikost a barvu zvolte podle své fantazie. Do práce můžete zapojit i děti.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.