Foto: Shutterstock

Roztomilé ježčí sušenky

Upečte si pro dobrou náladu domácí sušenky připomínající ježky. Přizvěte k práci i děti a užijte si společnou zábavu i pochutnání. 

Budete potřebovat:

  • 250 g hladké mouky
  • 60 g moučkového cukru
  • 1 vanilkový cukr
  • 150 g másla
  • 150 g čokoládové polevy
  • 100 g strouhaného kokosu nebo cukrářského posypu

Postup:

Z mouky, cukru a másla vypracujte těsto a nechte ho v lednici aspoň 20 minut odpočinout. Pak ho rozdělte na 24 dílků a z nich tvarujte malé bochánky, kterým jednu stranu prsty zašpičatíte do tvaru ježčího čumáku.

Ježky vyskládejte na plech vystlaný pečicím papírem a dejte je ještě na 30 minut do lednice. Troubu předehřejte na 160 °C. Vychlazené ježky pečte v předehřáté troubě asi 15 minut, dokud nebudou lehce narůžovělé.

Upečené sušenky nechte úplně vychladnout, tím trochu ztvrdnou. Nyní je můžete nazdobit do podoby ježků – tělo namočte v rozehřáté čokoládové polevě a posypte strouhaným kokosem nebo čokoládovým či barevným cukrářským posypem. S pomocí špejle namočené v čokoládové polevě namalujte ježkům oči a čumák.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Papírové misky na šperky

Papírové misky na šperky

Ze starých novin lze snadno vytvořit lehounké misky, které můžete využít jako praktickou dekoraci. Jak si je na závěr vyzdobíte, je čistě na vaší fantazii.

Celý článek

Vyrobte si přírodní vonnou svíčku

Vyrobte si přírodní vonnou svíčku

Při výběru vonných svíček byste měli být opatrní. Levné parafínové svíčky s umělými parfémy a barvivy mohou být zdraví nebezpečné. Vytvořte si s námi bezpečnou vonnou svíčku z čistě přírodních ingrediencí.

Celý článek