Stromek z příze

Vytvořte si s dětmi jednoduchou, a přitom efektní dekoraci. Můžete na ni zužitkovat zbytky příze a zásobu knoflíčků. Děti si při práci můžou procvičit šikovnost svých prstíků.

Budete potřebovat

polystyrenový kužel

tavnou pistoli nebo univerzální lepidlo (vhodné na polystyren)

přízi

knoflíčky

jehlu a nit

 

postup

 

 

foto: Shutterstock

1 Se zdobením začněte odzdola. Nejprve si po obvodu dolní části kuželu naneste lepidlo. Můžete použít tavnou pistoli nebo jakékoli univerzální lepidlo vhodné na polystyren (např. PVA, Herkules apod.).

 

 

foto: Shutterstock

2 Ke spodnímu okraji přiložte začátek příze a začněte ji omotávat. Dbejte na to, aby pěkně kopírovala hranu kuželu a aby byly jednotlivé řádky příze těsně u sebe.

 

 

foto: Shutterstock

3 Postupně takto pokryjte přízí celý kužel. Vždy nejprve naneste řádek lepidla a pak přes něj omotejte přízi.

 

 

foto: Shutterstock

4 Základnu kuželu rovněž ozdobte přízí – lepidlo naneste nejprve do středu, z příze udělejte nejprve malinký kroužek a poté ji stáčejte v kruzích až k okraji.

 

 

foto: Shutterstock

5 Dbejte na to, aby na hraně kuželu nevznikla nepěkná mezera. Konec příze zafixujte lepidlem.

 

 

foto: Shutterstock

6 Na závěr kužel dozdobte knoflíčky. Přišijte je jehlou a nití. Pokud se vám přišívat nechce, můžete je přilepit.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

5 rad pro zimní zahradu

5 rad pro zimní zahradu

Krajina pod sněhem vypadá nejen romanticky, ale také může v zimě lépe odpočívat. Poslední dobou však více než se sněhem bojují zahrádkáři s holomrazy a suchem. Jak se v této situaci o zahradu správně starat?

Celý článek

Starodávné kynuté koláče

Starodávné kynuté koláče

Chcete umět péct skvělé koláče tak, jak to dokázaly hospodyňky už před více než sto lety? Pak s námi nahlédněte do receptů, podle kterých se to naučily, a vyzkoušejte, jak vám budou chutnat.

Celý článek

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.