Macramé náušnice

Máte-li rádi ethno nebo boho styl, pak vás jistě zaujmou efektní náušnice, které si můžete sami vytvořit z bavlněné příze. Je to velice jednoduché, inspirujte se naším návodem.

Budete potřebovat

  • rozčesatelnou macramé přízi
  • barevné bavlnky
  • nůžky
  • lepidlo
  • jehlu a nit
  • hustý hřeben
  • kovové kroužky
  • náušnicové zapínání
  • korálky nebo ozdobné kovové prvky (nemusí být)
  • bižuterní kleště

 

 

postup

 

 

foto Shutterstock

01 Pro výrobu náušnic použijte přízi na macramé, kterou lze rozčesat, a barevné bavlnky. nejlepší je předem si nakreslit, jak velké náušnice chcete vytvořit. Podle náčrtku si pak snadno vyměříte potřebnou délku příze, kterou budete potřebovat.

 

 

foto Shutterstock

02 Při tvoření náušnic postupujte podobně, jako při vyrábění macramé duhy. Odměřený kus příze pevně omotejte barevnou bavlnkou podle svého výběru. konec bavlnky zafixujte lepidlem. Vyměřte si stejně dlouhé konce, které necháte neomotané a na závěr je rozčešete. Náušnice můžete vytvořit jednořadé – ve tvaru slzičky – nebo s více různobarevnými řadami jako mini duhu. Jednotlivé řady spojte s pomocí jehly a nitě. Konce příze rozčešte hustým hřebenem a pečlivě zastřihněte do rovna. Nakonec do horní části náušnice s pomocí kleští upevněte kovový kroužek a na něj náušnicové zapínání. Mezi kroužek a zapínání můžete vložit i ozdobný kovový prvek nebo korálek navlečený na ketlovací jehle s očky.


Tip
Vytvořte si více druhů náušnic s různým počtem řad a v rozličných barvách.

foto Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Chodíme jen ve vlastních botách

Chodíme jen ve vlastních botách

Žijí na statku v Novohradských horách a už patnáct let se věnují obuvnickému řemeslu. Otto Krása navazuje na práci svého dědečka, který si živil jako obuvnický modelář. Jeho žena Linda, i díky zkušenostem z dílny, vystudovala design obuvi. I když mají napilno, na rozhovor si nakonec udělali čas oba.

Celý článek

Dejte dřevu patinu

Dejte dřevu patinu

Dřevo můžeme pomocí různých technik upravit tak, aby získalo zdánlivě zašlou a věkovitou patinu. Lépe pak souzní s interiérem starého domu a dotváří nostalgickou atmosféru.

Celý článek

5 rad pro zimní zahradu

5 rad pro zimní zahradu

Krajina pod sněhem vypadá nejen romanticky, ale také může v zimě lépe odpočívat. Poslední dobou však více než se sněhem bojují zahrádkáři s holomrazy a suchem. Jak se v této situaci o zahradu správně starat?

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.