Macramé náušnice

Máte-li rádi ethno nebo boho styl, pak vás jistě zaujmou efektní náušnice, které si můžete sami vytvořit z bavlněné příze. Je to velice jednoduché, inspirujte se naším návodem.

Budete potřebovat

  • rozčesatelnou macramé přízi
  • barevné bavlnky
  • nůžky
  • lepidlo
  • jehlu a nit
  • hustý hřeben
  • kovové kroužky
  • náušnicové zapínání
  • korálky nebo ozdobné kovové prvky (nemusí být)
  • bižuterní kleště

 

 

postup

 

 

foto Shutterstock

01 Pro výrobu náušnic použijte přízi na macramé, kterou lze rozčesat, a barevné bavlnky. nejlepší je předem si nakreslit, jak velké náušnice chcete vytvořit. Podle náčrtku si pak snadno vyměříte potřebnou délku příze, kterou budete potřebovat.

 

 

foto Shutterstock

02 Při tvoření náušnic postupujte podobně, jako při vyrábění macramé duhy. Odměřený kus příze pevně omotejte barevnou bavlnkou podle svého výběru. konec bavlnky zafixujte lepidlem. Vyměřte si stejně dlouhé konce, které necháte neomotané a na závěr je rozčešete. Náušnice můžete vytvořit jednořadé – ve tvaru slzičky – nebo s více různobarevnými řadami jako mini duhu. Jednotlivé řady spojte s pomocí jehly a nitě. Konce příze rozčešte hustým hřebenem a pečlivě zastřihněte do rovna. Nakonec do horní části náušnice s pomocí kleští upevněte kovový kroužek a na něj náušnicové zapínání. Mezi kroužek a zapínání můžete vložit i ozdobný kovový prvek nebo korálek navlečený na ketlovací jehle s očky.


Tip
Vytvořte si více druhů náušnic s různým počtem řad a v rozličných barvách.

foto Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.