Stromeček z kroužků

Zkuste si letos místo tradičního věnce na dveře vyrobit dekoraci v podobě vánoční stromečku z kroužků. Vypadá velice efektně a sami uvidíte, že jeho výroba není nijak složitá.

Budete potřebovat:

  • 6 kovových kroužků na lapače snů, ø 12 cm
  • 3 kovové kroužky na lapače snů, ø 18 cm
  • šišky, umělé větvičky jehličnanů
  • dřevěné ozdoby
  • jutový provázek
  • nůžky a tavnou pistoli

 

 

postup

 

 

 

1. Provázkem postupně svažte jednotlivé kroužky k sobě, aby ve výsledku měly tvar stromečku.

 

 

 

2. Můžete použít i tenký kovový drátek. Uzlíky na zadní straně můžete zalepit tavnou pistolí, konstrukce bude pevnější.

 

 

 

3. Tavnou pistolí přilepte na kroužky větvičky a šišky. Nemusíte je lepit všude, stromeček vypadá zajímavě, když jsou některé kroužky bez ozdob.

 

 

4. Stačí už jen zavěsit dřevěné ozdoby a kochat se výsledným dílkem.

 


Realizace, text a foto: STOKLASA

Další články

Zkrášlete se motýlí broží

Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Celý článek

Podtácky z pryskyřice

Podtácky z pryskyřice

Práce s epoxidovou pryskyřicí není tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zvládne ji i začátečník a odměnou za vynaložené úsilí mu budou velice efektní výrobky.

Celý článek

Šálka jako šperk

Šálka jako šperk

Baví vás háčkování? V aktuálním dílu našeho kreativního seriálu si ukážeme, jak si uháčkovat ozdobnou šálku, kterou budeme moct nosit jako šperk. Doplníme ji třásněmi a bižuterií.

Celý článek

Pestré jarní dekorace

Pestré jarní dekorace

Vytvořte si doma svěží jarní atmosféru! Ve speciálu Pestré jarní dekorace najdete inspiraci na výrobu jarních a velikonočních dekorací a bytových doplňků. Speciál přináší jednoduché a srozumitelné návody na vlastnoruční jarní tvoření z přírodnin a dalších snadno dostupných materiálů.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.