Stahovací pytlík mrkvička

Nevíte, co s odstřižky látek? Zkuste si ušít originální pytlíčky na výslužku pro malé koledníky. Mohou sloužit i jako milá dekorace, například naplněné vonnými bylinkami.

Budete potřebovat

  • 2 zelené textilní čtverce 15 x 15 cm
  • 2 oranžové textilní trojúhelníky 15 x 18 cm
  • 2 saténové nebo jiné šňůrky dlouhé 40 cm
  • nůžky

 

 

postup

 

 

1. Na čtverec položte trojúhelník, lícem k sobě. Sešijte horní stranu a začistěte entlem. Rozevřete a celý díl, kromě horní strany, začistěte entlem. To samé udělejte i s druhým čtvercem a trojúhelníkem.

 

 

2. Oba sešité díly položte na sebe, opět lícovými stranami k sobě. Všechny strany, kromě horní, kde má pytlík otvor, sešijte. Boční švy v zelené části rozžehlete do strany. Horní stranu mrkve začistěte entlem, dbejte, aby byl boční rozžehlený šev přichycený do obou stran.

 

 

3. Celou mrkev obraťte lícem nahoru. Nyní ohrňte horní zelený lem dovnitř, až k oranžové části, a dokola přišijte. Opět dbejte, aby byly všechny švy rozevřené do stran, kvůli navléknutí šňůrky. Mrkev ještě jednou prošijte ve vzdálenosti asi 1 cm od posledního prošití, tím vznikne tunýlek na šňůrku.

 

 

4. Ve švech, kde vidíte šňůrku, přestřihněte pár nití. Vzniknou otvory na navlečení stužek. Jednu navlékněte levým otvorem dokola, až vyjde stejným otvorem ven, a oba konce svažte k sobě. Druhou stužku navlékněte z pravé strany. Teď už stačí jen za stužky zatáhnout a uvázat mašličku.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…