Stahovací pytlík mrkvička

Nevíte, co s odstřižky látek? Zkuste si ušít originální pytlíčky na výslužku pro malé koledníky. Mohou sloužit i jako milá dekorace, například naplněné vonnými bylinkami.

Budete potřebovat

  • 2 zelené textilní čtverce 15 x 15 cm
  • 2 oranžové textilní trojúhelníky 15 x 18 cm
  • 2 saténové nebo jiné šňůrky dlouhé 40 cm
  • nůžky

 

 

postup

 

 

1. Na čtverec položte trojúhelník, lícem k sobě. Sešijte horní stranu a začistěte entlem. Rozevřete a celý díl, kromě horní strany, začistěte entlem. To samé udělejte i s druhým čtvercem a trojúhelníkem.

 

 

2. Oba sešité díly položte na sebe, opět lícovými stranami k sobě. Všechny strany, kromě horní, kde má pytlík otvor, sešijte. Boční švy v zelené části rozžehlete do strany. Horní stranu mrkve začistěte entlem, dbejte, aby byl boční rozžehlený šev přichycený do obou stran.

 

 

3. Celou mrkev obraťte lícem nahoru. Nyní ohrňte horní zelený lem dovnitř, až k oranžové části, a dokola přišijte. Opět dbejte, aby byly všechny švy rozevřené do stran, kvůli navléknutí šňůrky. Mrkev ještě jednou prošijte ve vzdálenosti asi 1 cm od posledního prošití, tím vznikne tunýlek na šňůrku.

 

 

4. Ve švech, kde vidíte šňůrku, přestřihněte pár nití. Vzniknou otvory na navlečení stužek. Jednu navlékněte levým otvorem dokola, až vyjde stejným otvorem ven, a oba konce svažte k sobě. Druhou stužku navlékněte z pravé strany. Teď už stačí jen za stužky zatáhnout a uvázat mašličku.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Jak poznat zdravé sazenice

Jak poznat zdravé sazenice

Pro úspěšné pěstování je důležité umět poznat zdravé sazenice. Poradíme vám, jak na to, a jak se sadbou správně zacházet, abyste se za několik týdnů dočkali úrody zeleniny i barevných květů letniček.

Celý článek

Jarní věnec

Jarní věnec

Krásný jarní věnec z přírodních materiálů si zvládne vytvořit kreativec-začátečník. Stačí mu k tomu základ věnce, mech, větvičky, vajíčka a trochu trpělivosti.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.