Srovnání pojištění aut. Jak vybrat nejlevnější autopojištění?

Vozidlo, které chcete aktivně využívat, musí být vedeno v Centrálním registru, což znamená, že je třeba zřídit také povinné ručení. Toto základní pojištění zajišťuje, že pojišťovna v případě nehody pomůže s náhradou škody. Ačkoli je ale pojištění automobilu ze zákona povinné, výběr pojišťovny závisí na vás. Můžete si tak vybrat nejvýhodnější produkt přesně podle vašich individuálních požadavků.

Používejte srovnání pojištění auta

Nespoléhejte jen na jednu nebo několik známých pojišťoven, které znáte z médií či doslechu. Je možné, že existuje pojištění auta od pojišťovny, o které jste ještě neslyšeli, je mnohem výhodnější a šité na míru pro vás. Pro maximální jistotu je vhodné si srovnat všechny nabídky na trhu. To je však bez online nástrojů velice zdlouhavý proces. Využijte proto srovnání pojištění aut na internetu a najděte tak nejvýhodnější produkt.

Existují určité faktory, které cenu pojistky ovlivňují a nelze je měnit. Jedná se například o váš věk, oblast, kde žijete, podle čehož pojišťovny vyhodnocují, do jak rizikové skupiny spadáte. O ceně ovšem rozhoduje i výše limitů a doplňkové služby, které si můžete zvolit podle svého uvážení a výrazně tak ušetřit.

Sjednání povinného ručení navíc můžete provést během několika minut z pohodlí domova nebo kanceláře, a to prostřednictvím vyplnění základních údajů pro pojišťovnu. Stačí jen nechat si ceny srovnat v online srovnávači, vybrat vhodný produkt na míru pro vás, doplnit informace do smlouvy a máte hotovo.

Myslete na budoucnost a povinné ručení

Už při pořizování nového vozidla zvažte, zdali si jeho provoz můžete dovolit. Pojistka na auto je dlouhodobou záležitostí, na kterou budete muset myslet po celou dobu aktivního používání vozidla. Čím nákladnější model tak při koupi zvolíte, tím vyšší budou provozní náklady a to samé se týká také povinného ručení. Vyberte si tedy vůz, který budete moci bez problémů dlouhodobě financovat. Jestliže si nejste jistí, na kolik vás vyjde pojištění auta, kalkulačka vám pomůže vypočítat cenu přímo pro určitý typ vozu.

Standardní nebo i doplňkové služby?

Za standardní služby povinného ručení lze označit všechny, které stát udává pro pojišťovny v legislativě. Pojištění na auto ale mnohdy obsahuje i doplňkové služby, které vám mohou ušetřit výdaje i starosti. Při standardním pojištění je většinou myšleno na ostatní vozidla, která svým zaviněním můžete při jízdě poškodit. Srážka se zvěří, nečekaná živelná pohroma nebo poškození čelního skla už do běžných služeb nespadá.

Důrazně si před sjednáním služby zkontrolujte také limity plnění. Minimální hodnota je sice stanovena legislativou, ale hodnota nad rámec se u jednotlivých pojišťoven liší. Na vašem vlastní uvážení je rozhodnutí, do jaké výše je třeba investovat. Myslete na skutečnost, že se při běžném provozu můžete dostat i do hromadné nehody, kde minimální limity nemusí stačit. Díky srovnávači cen však můžete najít výhodnou pojistku na auto, která je vybavena i vyššími limity a nadstandardními službami.

Komerční prezentace


Další články

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Cítit se v zimě jako v pohádce zní moc hezky. Ale většinou nám pozitivní prožitky více či méně narušuje mrazivá teplota. Pokud vychytáme pořádné zimní oblečení a rukavice, máme úspěch téměř zaručen. Téměř. Ruce sice v teple máme, ale co naše nohy? Je to další z důležitých aspektů vedoucích k příjemně prožitému pobytu venku. Teplé zimní boty nám pomohou vytvořit ochrannou bariéru pro naše nožky, a tak se mrazem můžeme bez starostí kochat, ne trápit. Celý článek

Jak vybavit pokoj pro studenta

Jak vybavit pokoj pro studenta

Pokoj pro studenta by se neměl stát jen místností, ale měl by kombinovat vlastnosti obývacího pokoje, pracovny, tělocvičny a herny. jenže jak na to, když ze svého pubertálního syna nebo dcery nejste schopni dostat více, než dvě slova? Celý článek

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Pokud se chcete v koupelně cítit dobře, bude ji to chtít vybavit stylovými doplňky. To totiž mohou výrazně proměnit ráz vaší koupelny a vytvořit v ní harmonický prostor pro relaxování a pro odpočinek. Jestliže nevíte, jak koupelnu stylově zařídit, nemusíte zoufat. My vám to na následujících řádcích rádi prozradíme.
Celý článek