Srovnání pojištění aut. Jak vybrat nejlevnější autopojištění?

Vozidlo, které chcete aktivně využívat, musí být vedeno v Centrálním registru, což znamená, že je třeba zřídit také povinné ručení. Toto základní pojištění zajišťuje, že pojišťovna v případě nehody pomůže s náhradou škody. Ačkoli je ale pojištění automobilu ze zákona povinné, výběr pojišťovny závisí na vás. Můžete si tak vybrat nejvýhodnější produkt přesně podle vašich individuálních požadavků.

Používejte srovnání pojištění auta

Nespoléhejte jen na jednu nebo několik známých pojišťoven, které znáte z médií či doslechu. Je možné, že existuje pojištění auta od pojišťovny, o které jste ještě neslyšeli, je mnohem výhodnější a šité na míru pro vás. Pro maximální jistotu je vhodné si srovnat všechny nabídky na trhu. To je však bez online nástrojů velice zdlouhavý proces. Využijte proto srovnání pojištění aut na internetu a najděte tak nejvýhodnější produkt.

Existují určité faktory, které cenu pojistky ovlivňují a nelze je měnit. Jedná se například o váš věk, oblast, kde žijete, podle čehož pojišťovny vyhodnocují, do jak rizikové skupiny spadáte. O ceně ovšem rozhoduje i výše limitů a doplňkové služby, které si můžete zvolit podle svého uvážení a výrazně tak ušetřit.

Sjednání povinného ručení navíc můžete provést během několika minut z pohodlí domova nebo kanceláře, a to prostřednictvím vyplnění základních údajů pro pojišťovnu. Stačí jen nechat si ceny srovnat v online srovnávači, vybrat vhodný produkt na míru pro vás, doplnit informace do smlouvy a máte hotovo.

Myslete na budoucnost a povinné ručení

Už při pořizování nového vozidla zvažte, zdali si jeho provoz můžete dovolit. Pojistka na auto je dlouhodobou záležitostí, na kterou budete muset myslet po celou dobu aktivního používání vozidla. Čím nákladnější model tak při koupi zvolíte, tím vyšší budou provozní náklady a to samé se týká také povinného ručení. Vyberte si tedy vůz, který budete moci bez problémů dlouhodobě financovat. Jestliže si nejste jistí, na kolik vás vyjde pojištění auta, kalkulačka vám pomůže vypočítat cenu přímo pro určitý typ vozu.

Standardní nebo i doplňkové služby?

Za standardní služby povinného ručení lze označit všechny, které stát udává pro pojišťovny v legislativě. Pojištění na auto ale mnohdy obsahuje i doplňkové služby, které vám mohou ušetřit výdaje i starosti. Při standardním pojištění je většinou myšleno na ostatní vozidla, která svým zaviněním můžete při jízdě poškodit. Srážka se zvěří, nečekaná živelná pohroma nebo poškození čelního skla už do běžných služeb nespadá.

Důrazně si před sjednáním služby zkontrolujte také limity plnění. Minimální hodnota je sice stanovena legislativou, ale hodnota nad rámec se u jednotlivých pojišťoven liší. Na vašem vlastní uvážení je rozhodnutí, do jaké výše je třeba investovat. Myslete na skutečnost, že se při běžném provozu můžete dostat i do hromadné nehody, kde minimální limity nemusí stačit. Díky srovnávači cen však můžete najít výhodnou pojistku na auto, která je vybavena i vyššími limity a nadstandardními službami.

Komerční prezentace


Další články

Inspirace pro stylový obývací pokoj

Inspirace pro stylový obývací pokoj

Už se vám váš obývák okoukal a máte pocit, že by ho to zase chtělo nějak osvěžit? Nebo ho teprve plánujete a zařizujete? Dneska pro vás máme několik tipů, jak mu dát (nový) šmrnc jen pomocí doplňků. Celý článek

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Platí vaši blízcí v porovnání s vámi za elektřinu mnohem méně, i když máte pocit, že vaše spotřeba je obdobná? Rozdíl může být hlavně v cenách od dodavatele. Ten sice netvoří celkovou cenu za elektřinu, ale určuje hodnotu jedné ze dvou jejích složek, což může s výslednou částkou ke konci výrazně hnout. Porovnejte proto nabídky na trhu a vyberte si službu, která je pro vás nejlepší. Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.