Sovička jako přívěsek

Chystá se vaše dítko do školy? Udělejte mu veselý přívěsek na klíče. Barevná sovička mu je pohlídá, aby je nikde nezapomnělo. Vyrábět můžete společně.

Budete potřebovat:

  • barevné filcy – 5 barev
  • nitě v barvách filců
  • korálky
  • jehlu
  • nůžky
  • ozdobnou stužku na poutko
  • bílou pastelku nebo tužku

postup

1 Podle obrázku si na barevné filcy bílou pastelkou nebo tužkou nakreslete 2x tělo sovičky, 2 křídla, bříško ve tvaru kytičky, základ pod oči, 2 větší a 2 menší kolečka na oči, zobáček a 2 nožičky. Všechny díly pečlivě vystřihněte. Díly také můžete nejprve nakreslit na papír, vystřihnout a na filc obkreslit.

2 Nejprve sovičce zadním stehem přišijte základ pod oči a poté oči dotvořte přišitím většího a menšího kolečka (duhovky). Kytičku na bříško můžete přišít ozdobným stehem podle obrázku a střed ozdobit malými korálky. Pak už zbývá přišít jen zobáček a křidélka. Ta také můžete ozdobit korálky. Poté sovičku částečně sešijte a naplňte vatelínem. Při sešívání spodní části nezapomeňte všít nožičky a do horní části všijte poutko na zavěšení.

Tip
Bříško sovičky můžete udělat ve tvaru srdíčka. Pestré barvy se budou více líbit děvčátkům, někteří kluci možná ocení sovičku v barvách přírodních.

 


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.