Lapač snů

Tajemné lapače snů pronikají do naší moderní doby čím dál tím více. I když vypadají složitě, jejich výrobu zvládnete doma. Zajímavě oživí každý interiér.

Budete potřebovat

  • dřevěný kruh s průměrem 15 cm (můžete použít ten, na výrobu uch tašek nebo vyšívací)
  • háčkovaný střed s menším průměrem
  • silnější přízi s jehlou
  • krajky, prýmky a stuhy v délce 53 cm
  • korálek
  • dřevěné srdíčko na provázku

postup

1 Háčkovaný střed pomocí příze a jehly umístěte do kruhu. Nejnáročnější prací je pak střed rovnoměrně napnout, chce to trochu trpělivosti. Na konci přízi zauzlujte a zbytek odstřihněte.

2 Začněte přidávat stuhy, krajky a prýmky. Přeložte je napůl a konce provlečte smyčkou.

3 Uzel pevně utáhněte a pokračujte v navlékání dalších. Saténové stuhy doporučujeme na konci zatavit ohněm, aby se netřepily.

4 Do středu lapače si můžete na konci nebo na začátku našít korálek. Nakonec mezi krajky a stuhy zakomponujte dřevěné srdíčko na provázku a ze zbylé příze udělejte ve vrchní části poutko na zavěšení.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…