Lapač snů

Tajemné lapače snů pronikají do naší moderní doby čím dál tím více. I když vypadají složitě, jejich výrobu zvládnete doma. Zajímavě oživí každý interiér.

Budete potřebovat

  • dřevěný kruh s průměrem 15 cm (můžete použít ten, na výrobu uch tašek nebo vyšívací)
  • háčkovaný střed s menším průměrem
  • silnější přízi s jehlou
  • krajky, prýmky a stuhy v délce 53 cm
  • korálek
  • dřevěné srdíčko na provázku

postup

1 Háčkovaný střed pomocí příze a jehly umístěte do kruhu. Nejnáročnější prací je pak střed rovnoměrně napnout, chce to trochu trpělivosti. Na konci přízi zauzlujte a zbytek odstřihněte.

2 Začněte přidávat stuhy, krajky a prýmky. Přeložte je napůl a konce provlečte smyčkou.

3 Uzel pevně utáhněte a pokračujte v navlékání dalších. Saténové stuhy doporučujeme na konci zatavit ohněm, aby se netřepily.

4 Do středu lapače si můžete na konci nebo na začátku našít korálek. Nakonec mezi krajky a stuhy zakomponujte dřevěné srdíčko na provázku a ze zbylé příze udělejte ve vrchní části poutko na zavěšení.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.