Lapač snů

Tajemné lapače snů pronikají do naší moderní doby čím dál tím více. I když vypadají složitě, jejich výrobu zvládnete doma. Zajímavě oživí každý interiér.

Budete potřebovat

  • dřevěný kruh s průměrem 15 cm (můžete použít ten, na výrobu uch tašek nebo vyšívací)
  • háčkovaný střed s menším průměrem
  • silnější přízi s jehlou
  • krajky, prýmky a stuhy v délce 53 cm
  • korálek
  • dřevěné srdíčko na provázku

postup

1 Háčkovaný střed pomocí příze a jehly umístěte do kruhu. Nejnáročnější prací je pak střed rovnoměrně napnout, chce to trochu trpělivosti. Na konci přízi zauzlujte a zbytek odstřihněte.

2 Začněte přidávat stuhy, krajky a prýmky. Přeložte je napůl a konce provlečte smyčkou.

3 Uzel pevně utáhněte a pokračujte v navlékání dalších. Saténové stuhy doporučujeme na konci zatavit ohněm, aby se netřepily.

4 Do středu lapače si můžete na konci nebo na začátku našít korálek. Nakonec mezi krajky a stuhy zakomponujte dřevěné srdíčko na provázku a ze zbylé příze udělejte ve vrchní části poutko na zavěšení.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Romantický věneček z travin

Romantický věneček z travin

Luční trávy mívají krásná květenství, která se hodí na sušení a výrobu něžných květinových aranžmá. Udělejte si z nich třeba věneček zdobený barevnými květy limonek.

Celý článek

Veselá muchomůrka z plsti

Veselá muchomůrka z plsti

Plsť je příjemný materiál, ze kterého se dobře a rychle tvoří. Skvěle se hodí na výrobu měkkých hraček nebo drobných přívěsků. Podívejte se, jak si snadno ušijete veselou muchomůrku.

Celý článek

Dýně ze starých svetrů

Dýně ze starých svetrů

Podívejte se, jak snadno můžete proměnit obnošené kousky textilu v novou okouzlující dekoraci, která zútulní váš interiér. Krásné textilní dýně mohou být i milým dárkem pro vaše blízké.

Celý článek