Lapač snů

Tajemné lapače snů pronikají do naší moderní doby čím dál tím více. I když vypadají složitě, jejich výrobu zvládnete doma. Zajímavě oživí každý interiér.

Budete potřebovat

  • dřevěný kruh s průměrem 15 cm (můžete použít ten, na výrobu uch tašek nebo vyšívací)
  • háčkovaný střed s menším průměrem
  • silnější přízi s jehlou
  • krajky, prýmky a stuhy v délce 53 cm
  • korálek
  • dřevěné srdíčko na provázku

postup

1 Háčkovaný střed pomocí příze a jehly umístěte do kruhu. Nejnáročnější prací je pak střed rovnoměrně napnout, chce to trochu trpělivosti. Na konci přízi zauzlujte a zbytek odstřihněte.

2 Začněte přidávat stuhy, krajky a prýmky. Přeložte je napůl a konce provlečte smyčkou.

3 Uzel pevně utáhněte a pokračujte v navlékání dalších. Saténové stuhy doporučujeme na konci zatavit ohněm, aby se netřepily.

4 Do středu lapače si můžete na konci nebo na začátku našít korálek. Nakonec mezi krajky a stuhy zakomponujte dřevěné srdíčko na provázku a ze zbylé příze udělejte ve vrchní části poutko na zavěšení.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Prostá kytička konvalinek

Prostá kytička konvalinek

Chcete někoho potěšit úhlednou kytičkou konvalinek ze své zahrádky? Podívejte se, jak z nich snadno a rychle uvázat pěkný pugét, který se bude krásně vyjímat ve váze.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.