Slouží vám toaleta jako odpadkový koš? Tyto věci do ní rozhodně nepatří

Ačkoli to mnohdy nepřiznáme, v mnoha domácnostech toaletu využíváme k tomu, abychom si usnadnili práci. Splachujeme tedy kde co. Tyto věci ale do toalety v žádném případně nepatří.

Do mísy nepatří žádné zbytky potravin

Ano, je to jednoduché. Po vaření či vyjedení vypláchnete hrnec, pánev a jejich obsah vylejete do záchodu. Stejně tak to děláme s kávovým lógrem či čajovými lístky. Do dřezu se splachují špatně (popravdě řečeno ani do něj tento odpad nepatří) a do koše se nám s mokrými věcmi nechce.

Můžeme hledat spousty další důvodů. Jedno je ale jisté. Do kanalizace žádné potraviny nepatří. Stávají se potravou pro myši a potkany, případně v potrubí zahnívají.

Do kanalizace by se neměl splachovat žádný tuk

Ať už skrz dřez, či toaletu, v kanalizaci by neměl skončit žádný tuk. Dvojnásob to platí pro vylévání velkého množství tuku z pánve či hrnce po smažení.

I když tuk zalijete horkou vodou, v konečném důsledku skončí ve vodě studené. Zde tuk zatuhne a ucpává odpadní trubky. Ve většině případů snižuje průchodnost potrubí, v nejhorších případech pak dojde ke kompletnímu ucpání kanalizačních trubek.

Vlasy, chlupy, nehty…

Žádné části lidského těla by se do toalety splachovat neměly. Platí to zejména pro vlasy a chlupy, které v toaletě často končí. Bohužel zde zejména v kombinaci s již zmíněným tukem vytváří neprůchozí zátky a zásadně narušují průchodnost kanalizace.

Všechny hygienické potřeby s výjimkou toaletního papíru

Do záchodové místy patří pouze toaletní papír. Ten se ve vodě rozpouští a nezpůsobuje v odpadu (v případě České republiky) žádné vážné problémy. Cokoliv jiného může jednak ohrozit průchodnost kanalizace, jednak má negativní dopady na životní prostředí. Pokud je nezachytí čistička odpadních vod, mohou hygienické potřeby končit v řekách, mořích a oceánech.

Přestože se tak tedy často děje, nikdy rozhodně nesplachujeme:

• papírové kuchyňské utěrky,
• papírové kapesníky,
• odličovací tampony,
• dámské hygienické potřeby,
• pánskou ochranu,
• tyčinky do uší.

Čisticí prostředky a chemie, léky

S výjimkou chemie, která je určená pro čištění záchodové mísy, a s výjimkou WC bloků do záchodové mísy nelijeme žádné zbytky čisticích prostředků. Nesplachujeme ani prošlá léčiva, stavební chemii, kosmetiku a podobně. Všechen tento odpad je nutné ekologicky zlikvidovat.

Komerční prezentace


Další články

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Cítit se v zimě jako v pohádce zní moc hezky. Ale většinou nám pozitivní prožitky více či méně narušuje mrazivá teplota. Pokud vychytáme pořádné zimní oblečení a rukavice, máme úspěch téměř zaručen. Téměř. Ruce sice v teple máme, ale co naše nohy? Je to další z důležitých aspektů vedoucích k příjemně prožitému pobytu venku. Teplé zimní boty nám pomohou vytvořit ochrannou bariéru pro naše nožky, a tak se mrazem můžeme bez starostí kochat, ne trápit. Celý článek

Jak vybavit pokoj pro studenta

Jak vybavit pokoj pro studenta

Pokoj pro studenta by se neměl stát jen místností, ale měl by kombinovat vlastnosti obývacího pokoje, pracovny, tělocvičny a herny. jenže jak na to, když ze svého pubertálního syna nebo dcery nejste schopni dostat více, než dvě slova? Celý článek

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Pokud se chcete v koupelně cítit dobře, bude ji to chtít vybavit stylovými doplňky. To totiž mohou výrazně proměnit ráz vaší koupelny a vytvořit v ní harmonický prostor pro relaxování a pro odpočinek. Jestliže nevíte, jak koupelnu stylově zařídit, nemusíte zoufat. My vám to na následujících řádcích rádi prozradíme.
Celý článek