Slouží vám toaleta jako odpadkový koš? Tyto věci do ní rozhodně nepatří

Ačkoli to mnohdy nepřiznáme, v mnoha domácnostech toaletu využíváme k tomu, abychom si usnadnili práci. Splachujeme tedy kde co. Tyto věci ale do toalety v žádném případně nepatří.

Do mísy nepatří žádné zbytky potravin

Ano, je to jednoduché. Po vaření či vyjedení vypláchnete hrnec, pánev a jejich obsah vylejete do záchodu. Stejně tak to děláme s kávovým lógrem či čajovými lístky. Do dřezu se splachují špatně (popravdě řečeno ani do něj tento odpad nepatří) a do koše se nám s mokrými věcmi nechce.

Můžeme hledat spousty další důvodů. Jedno je ale jisté. Do kanalizace žádné potraviny nepatří. Stávají se potravou pro myši a potkany, případně v potrubí zahnívají.

Do kanalizace by se neměl splachovat žádný tuk

Ať už skrz dřez, či toaletu, v kanalizaci by neměl skončit žádný tuk. Dvojnásob to platí pro vylévání velkého množství tuku z pánve či hrnce po smažení.

I když tuk zalijete horkou vodou, v konečném důsledku skončí ve vodě studené. Zde tuk zatuhne a ucpává odpadní trubky. Ve většině případů snižuje průchodnost potrubí, v nejhorších případech pak dojde ke kompletnímu ucpání kanalizačních trubek.

Vlasy, chlupy, nehty…

Žádné části lidského těla by se do toalety splachovat neměly. Platí to zejména pro vlasy a chlupy, které v toaletě často končí. Bohužel zde zejména v kombinaci s již zmíněným tukem vytváří neprůchozí zátky a zásadně narušují průchodnost kanalizace.

Všechny hygienické potřeby s výjimkou toaletního papíru

Do záchodové místy patří pouze toaletní papír. Ten se ve vodě rozpouští a nezpůsobuje v odpadu (v případě České republiky) žádné vážné problémy. Cokoliv jiného může jednak ohrozit průchodnost kanalizace, jednak má negativní dopady na životní prostředí. Pokud je nezachytí čistička odpadních vod, mohou hygienické potřeby končit v řekách, mořích a oceánech.

Přestože se tak tedy často děje, nikdy rozhodně nesplachujeme:

• papírové kuchyňské utěrky,
• papírové kapesníky,
• odličovací tampony,
• dámské hygienické potřeby,
• pánskou ochranu,
• tyčinky do uší.

Čisticí prostředky a chemie, léky

S výjimkou chemie, která je určená pro čištění záchodové mísy, a s výjimkou WC bloků do záchodové mísy nelijeme žádné zbytky čisticích prostředků. Nesplachujeme ani prošlá léčiva, stavební chemii, kosmetiku a podobně. Všechen tento odpad je nutné ekologicky zlikvidovat.

Komerční prezentace


Další články

Jak stylizovat Nike Air Max při každodenním nošení?

Jak stylizovat Nike Air Max při každodenním nošení?

Podzim se již naplno ohlásil, a tak nastal nejvyšší čas na pořádné podzimní nákupy. Podívejte se na aktuální módní trendy Nike Air Max a vykročte do pochmurných dnů v těch nejstylovějších a nejpohodlnějších botách. Nabídka je skutečně pestrá a jistě si z ní vyberou ženy, muži i děti.
Celý článek
Co všechno lze udělat pro upevnění svého zdraví?

Co všechno lze udělat pro upevnění svého zdraví?

Každý má jen jedno zdraví a další už nedostane. Proto bychom o něj měli náležitě pečovat, což se ne vždy děje. Kupodivu kvůli tomu není potřeba zcela od základu měnit svůj život.
Mnohdy bohatě postačí začít se jen o trochu více hýbat, případně vylepšit si jídelníček. Rovněž je dobré pořídit si i některé kvalitní doplňky stravy. Celý článek

Už znáte herbář časopisu Flóra?

Už znáte herbář časopisu Flóra?

Sezóna je za rohem a my vám proto připravili velkou databázi květin, keřů a stromů. Náš herbář má téměř 17 000 položek. Hledat v něm můžete podle jména rostliny nebo jejich vlastností a potřeb. Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…