Šípkové srdíčko a jiné „přírodní“ nápady

Půvabnou ozdobu z červených šípků si snadno vytvoříte z kousku drátku. Šípky na tenčí drát jednoduše navlékněte a vytvarujte do podoby srdce. Konce drátu do sebe zkruťte s pomocí kleští. Srdíčko pak můžete zavěsit kamkoli, kde pěkně vynikne.

Pomocník v péči o pleť
Hledáte čistě přírodní produkt, který by vám pomohl uchovat pokožku obličeje krásnou a zamezit jejímu předčasnému stárnutí? Vyzkoušejte olej ze šípkových semínek. Je bohatý na polynenasycené esenciální mastné kyseliny a vitamin E, proto má schopnost regenerovat buňky. Je účinný v boji proti vráskám a je vhodný i pro suchou, ekzémem zatíženou pokožku. Doporučuje se používat také na zjizvenou kůži (popáleniny, úrazy, proleženiny, jizvy po operaci), pro prevenci vzniku pigmentových skvrn a předcházení strií (je vhodný i pro těhotné). Stačí každý den nanést na pokožku pár kapek oleje a jemně ho do ní vetřít.

foto: Shutterstock

 

 

Věneček s bobulemi
Jednoduchý, ale velice efektní věneček si snadno vytvoříte z materiálu nasbíraného během procházky. Suchou trávu převažte pevnou nití a vytvarujte z ní věneček. Nití pak na něj upevněte snítky červených šípků, hložinek či jiných výrazných bobulí.

foto: Shutterstock

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…