Rýma může potrápit i kočky

Nejen lidé, ale i kočky se můžou nachladit a dostat nepříjemnou rýmu. Jak poznáte, že je kočka nemocná a je nutné s ní navštívit veterináře?

I když je vaše kočička zvyklá být přes jaro, léto a podzim venku, při blížící se zimě byste ji měli dopřát pobyt v teple, ať už to bude ve vytopené chodbě či u vás na gauči. Tím, že budete nechávat kočku venku i při prvních mrazech, ji zbytečně trápíte. Zaručenou prevencí pro vaše kočky je vyvážená strava a dostatek tepla.

 

Příznaky nachlazení

Rýma patří mezi nejčastější onemocnění u koček. Jde o zánět horních cest dýchacích. U kočky se nachlazení projevuje právě rýmou, kočka se drží více v teple a častěji spí. Pokud přestává jíst, má zvýšenou teplotu a příliš se nehýbe, měli byste s ní navštívit veterináře. Nachlazení je často doprovázeno výtokem z nosu, očí a kýcháním.

 

Jak jí pomoci

Vždy stav vaší kočky konzultujte s veterinářem a nikdy jí nepodávejte léky, které jsou určené lidem. Veterinář zhodnotí, jak je kočička na tom, případně zda je nutná hospitalizace, podání infuze či budou stačit antibiotika. Doma kočičí léčbu podpoříte uvolňováním dýchacích cest kočky, zajištěním aromatické (teplé, kašovité) stravy a potlačením rizika sekundární infekce. Pomocí borové vody či kapek odstraňujte krusty, které se kočičce budou tvořit v oblasti nosu a očí.

 


Zdroj: ostrovzvirat.cz

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Před více než deseti lety se Dana Soukupová vyučila u mistra dráteníka. Dnes v její dílně v Ostromeči na Domažlicku vznikají nejen repliky starých výrobků, ale i autorská díla. Na zakázku tvoří snad nejraději a nepřestává ji těšit, že je o její práci zájem. Její výrobky si díky své jedinečnosti našly kupce nejen v mnoha evropských zemích, ale i v Americe, Číně, Japonsku nebo Rusku.

Celý článek

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Jak odnaučit kočku škemrat o jídlo

Žebrání je zákeřná kočičí vlastnost, které je těžké odolávat. Přesto se kočce nelze podvolovat. Správně vybraný občasný pamlsek není na škodu. Pokud ale s kočkou pravidelně sdílíte vlastní večeři, stane se z ní brzy pěkný cvalík.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.