Rýma může potrápit i kočky

Nejen lidé, ale i kočky se můžou nachladit a dostat nepříjemnou rýmu. Jak poznáte, že je kočka nemocná a je nutné s ní navštívit veterináře?

I když je vaše kočička zvyklá být přes jaro, léto a podzim venku, při blížící se zimě byste ji měli dopřát pobyt v teple, ať už to bude ve vytopené chodbě či u vás na gauči. Tím, že budete nechávat kočku venku i při prvních mrazech, ji zbytečně trápíte. Zaručenou prevencí pro vaše kočky je vyvážená strava a dostatek tepla.

 

Příznaky nachlazení

Rýma patří mezi nejčastější onemocnění u koček. Jde o zánět horních cest dýchacích. U kočky se nachlazení projevuje právě rýmou, kočka se drží více v teple a častěji spí. Pokud přestává jíst, má zvýšenou teplotu a příliš se nehýbe, měli byste s ní navštívit veterináře. Nachlazení je často doprovázeno výtokem z nosu, očí a kýcháním.

 

Jak jí pomoci

Vždy stav vaší kočky konzultujte s veterinářem a nikdy jí nepodávejte léky, které jsou určené lidem. Veterinář zhodnotí, jak je kočička na tom, případně zda je nutná hospitalizace, podání infuze či budou stačit antibiotika. Doma kočičí léčbu podpoříte uvolňováním dýchacích cest kočky, zajištěním aromatické (teplé, kašovité) stravy a potlačením rizika sekundární infekce. Pomocí borové vody či kapek odstraňujte krusty, které se kočičce budou tvořit v oblasti nosu a očí.

 


Zdroj: ostrovzvirat.cz

Další články

Batikované aplikace na polštáře

Batikované aplikace na polštáře

Baví vás práce s textilem? Vyzkoušejte si techniku šité batiky a vyrobte si třeba pěkné povlaky na polštáře. S naším návodem to hravě zvládnete.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.