Foto: Shutterstock

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Budete potřebovat:

  • ruličky od toaletního papíru
  • tužku
  • nůžky
  • lepidlo
  • pastelky, fixy

Postup:

Jako základ na vytvoření jedné myšky vám postačí jedna papírová rulička.

Ruličku nejprve naplocho zmáčkněte a na jednu stranu podle obrázku nakreslete siluetu myšky.

 

Foto: Shutterstock

Záda, spodní tlapky a čumák nechte spojené, neprostřihávejte je.

Vystřihněte a přilepte myšce přední tlapky a uši a domalujte detaily – oči, čumák a vnitřek uší. Z kousku provázku vytvořte ocásek a přilepte ho.

Tip: Udělejte si dvojici myšek a jedné z nich dejte do tlapek dárek, například klásek, vytvořený také z kartonu, nebo třeba srdíčko, květ či jinou drobnost.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Květináče jako malované

Květináče jako malované

Co se starými terakotovými květináči, které už nevypadají pěkně? Využijte je jako malířské plátno, dejte jim nové barvy a vzory a vytvořte si tak originální doplňky. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Nejlepší EURO? Jedině s MAXI Hattrickem

Nejlepší EURO? Jedině s MAXI Hattrickem

Fotbalová Evropa se dostává pomalu do varu. EURO už klepe na dveře a fanoušci plánují cesty do Německa. Chystáte se také, nebo prožijete šampionát doma u televize, s kamarády v baru či na letní zahrádce? Pro vás pro všechny bude určen největší průvodce mistrovstvím Evropy, které připravuje magazín Hattrick.

Celý článek