Zvířátka z farmy

Na farmě žije spousta zvířátek. Vyrobte si je s dětmi jednoduše z ruliček od toaletního papíru. Procvičí si při tom práci s nůžkami i jemnou motoriku. Se zvířátky si pak můžete zahrát divadlo.

Budete potřebovat

  • 2 ruličky od toaletního papíru
  • hnědou akrylovou nebo temperovou barvu
  • štětec
  • bílý, červený a hnědý papír
  • lepidlo na papír
  • nůžky
  • bílý a černý fix

 

 

Postup

 

Pejsek

 


1 Kousek ruličky odstřihněte a pomalujte ji hnědou barvou. Nechte dobře zaschnout. Z hnědého papíru vystřihněte tvar uší a z bílého tvar čumáku.

 

 

2 Nalepte pejskovi uši podle obrázku, dokreslete oči a obočí a také čumák.

 

Slepička

 


1 Kousek ruličky odstřihněte a pomalujte ji bílou barvou. Nechte dobře zaschnout. Z papírů vystřihněte tvary podle obrázku.

 

 

2 Nalepte slepičce zevnitř ruličky hřebínek, na přední stranu zobák a lalůček a fixem dokreslete oči.


Tip
Podobně si vyrobte i další zvířecí kamarády, které můžete potkat na farmě.


 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Prostá kytička konvalinek

Prostá kytička konvalinek

Chcete někoho potěšit úhlednou kytičkou konvalinek ze své zahrádky? Podívejte se, jak z nich snadno a rychle uvázat pěkný pugét, který se bude krásně vyjímat ve váze.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.