Zvířátka z farmy

Na farmě žije spousta zvířátek. Vyrobte si je s dětmi jednoduše z ruliček od toaletního papíru. Procvičí si při tom práci s nůžkami i jemnou motoriku. Se zvířátky si pak můžete zahrát divadlo.

Budete potřebovat

  • 2 ruličky od toaletního papíru
  • hnědou akrylovou nebo temperovou barvu
  • štětec
  • bílý, červený a hnědý papír
  • lepidlo na papír
  • nůžky
  • bílý a černý fix

 

 

Postup

 

Pejsek

 


1 Kousek ruličky odstřihněte a pomalujte ji hnědou barvou. Nechte dobře zaschnout. Z hnědého papíru vystřihněte tvar uší a z bílého tvar čumáku.

 

 

2 Nalepte pejskovi uši podle obrázku, dokreslete oči a obočí a také čumák.

 

Slepička

 


1 Kousek ruličky odstřihněte a pomalujte ji bílou barvou. Nechte dobře zaschnout. Z papírů vystřihněte tvary podle obrázku.

 

 

2 Nalepte slepičce zevnitř ruličky hřebínek, na přední stranu zobák a lalůček a fixem dokreslete oči.


Tip
Podobně si vyrobte i další zvířecí kamarády, které můžete potkat na farmě.


 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vosková batika

Vosková batika

Technika voskové batiky patří mezi tradiční řemesla. Již po staletí se voskem maluje, kreslí a tiskne. Vyzkoušejte si ji při výrobě malovaného povlaku na polštář. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Vyšívání dutou jehlou

Vyšívání dutou jehlou

Možná už tuto techniku, nazývanou anglicky Punch Needle, znáte a patří mezi vaše oblíbené. Ale zrovna tak je možné, že o ní slyšíte poprvé. Pojďme si ji v krátkosti představit a ukázat, jaké obrázky lze díky ní vytvořit.

Celý článek

Ptačí krmení

Ptačí krmení

Vyrobte si společně s dětmi krmítka, která pomohou ptáčkům ve zdraví přečkat zimu. Zavěste si je za okno či na zahradu a pak společně pozorujte každodenní ptačí hostinu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…