Zvířátka z farmy

Na farmě žije spousta zvířátek. Vyrobte si je s dětmi jednoduše z ruliček od toaletního papíru. Procvičí si při tom práci s nůžkami i jemnou motoriku. Se zvířátky si pak můžete zahrát divadlo.

Budete potřebovat

  • 2 ruličky od toaletního papíru
  • hnědou akrylovou nebo temperovou barvu
  • štětec
  • bílý, červený a hnědý papír
  • lepidlo na papír
  • nůžky
  • bílý a černý fix

 

 

Postup

 

Pejsek

 


1 Kousek ruličky odstřihněte a pomalujte ji hnědou barvou. Nechte dobře zaschnout. Z hnědého papíru vystřihněte tvar uší a z bílého tvar čumáku.

 

 

2 Nalepte pejskovi uši podle obrázku, dokreslete oči a obočí a také čumák.

 

Slepička

 


1 Kousek ruličky odstřihněte a pomalujte ji bílou barvou. Nechte dobře zaschnout. Z papírů vystřihněte tvary podle obrázku.

 

 

2 Nalepte slepičce zevnitř ruličky hřebínek, na přední stranu zobák a lalůček a fixem dokreslete oči.


Tip
Podobně si vyrobte i další zvířecí kamarády, které můžete potkat na farmě.


 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Zkrášlete se motýlí broží

Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Celý článek

Podtácky z pryskyřice

Podtácky z pryskyřice

Práce s epoxidovou pryskyřicí není tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zvládne ji i začátečník a odměnou za vynaložené úsilí mu budou velice efektní výrobky.

Celý článek

Šálka jako šperk

Šálka jako šperk

Baví vás háčkování? V aktuálním dílu našeho kreativního seriálu si ukážeme, jak si uháčkovat ozdobnou šálku, kterou budeme moct nosit jako šperk. Doplníme ji třásněmi a bižuterií.

Celý článek

Pestré jarní dekorace

Pestré jarní dekorace

Vytvořte si doma svěží jarní atmosféru! Ve speciálu Pestré jarní dekorace najdete inspiraci na výrobu jarních a velikonočních dekorací a bytových doplňků. Speciál přináší jednoduché a srozumitelné návody na vlastnoruční jarní tvoření z přírodnin a dalších snadno dostupných materiálů.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.