Romantická krabička

Z malých květináčků, kulatých červených svíček, rudých růží a vhodné krabičky snadno vykouzlíte originální dekoraci na slavnostní stůl. Inspirujte se…

Budete potřebovat:

  • rudé růže
  • malé květináčky (nebo jiné vhodné nádobky)
  • kulaté červené svíčky vhodného průměru
  • zelenou aranžovací hmotu
  • širší červenou stuhu
  • nižší krabičku (například dřevěnou)
  • ozdobná srdíčka (zde dřevěná)
  • nůž, nůžky
  • univerzální lepidlo.

 

Postup:

 

1 Rozmyslete si, do kolika květináčků budete aranžovat svíčky a do kolika růže. Zelenou aranžovací hmotu rozdělte na příslušný počet kusů a seřízněte, aby se do květináčku vešla. Nechte ji samovolně nasáknout vodou, vložte do květináčků a zapíchněte do nich růže zkrácené na požadovanou délku.

 

 

2 Odměřte si širokou červenou stuhu podle délky obvodu krabičky a přilepte ji univerzálním lepidlem.

 

 

3 Na jednu stranu krabičky – na místo spoje stuhy – můžete přilepit ozdobná dřevěná srdíčka.

 

 

4 Nakonec vložte do zbylých květináčků svíčky, květináčky naskládejte do krabičky a dekorace je hotová. Pak už zbývá jen zapálit svíčky a umístit ji na slavnostní stůl.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.