Proutěný věnec s ptáčky

Dáváte-li přednost přírodním materiálům, pak použijte jako základ věnce proutí. Dozdobte jej chvojím, šiškami a jutovou mašlí a nechte v něm třeba zabydlet dvojici malých ptáčků.

Budete potřebovat

  • proutěný základ věnce
  • zelené větvičky
  • nůžky
  • vázací drát
  • jutovou stuhu
  • šišky
  • dekorační ptáčky

 

Postup:

 

 

1 Ze zelných větviček si vytvořte dva svazečky a s pomocí vázacího drátku je upevněte konci k sobě do horní části věnce. Větvičky můžete navazovat v několika vrstvách, aby byly svazky bohatší.

 

 

 

2 Z jutové stuhy uvažte pěknou bohatou mašli, připevněte k ní kousek vázacího drátu a přivažte ji mezi oba svazky tak, abyste zakryli místo, kde se stýkají. V zadní části věnce vytvořte z drátu poutko na zavěšení.

 

 

 

3 Vázací drát navažte na šišky tak, aby jeho konce tvořily vidlici (dvě nožičky) a pak je zapíchněte po stranách mašle.

 

 

 

4 Nakonec do spodní části věnce s pomocí drátu upevněte dekorační ptáčky – zde filcované. Pak už jen zbývá najít pro věnec pěkné místo.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Batikované aplikace na polštáře

Batikované aplikace na polštáře

Baví vás práce s textilem? Vyzkoušejte si techniku šité batiky a vyrobte si třeba pěkné povlaky na polštáře. S naším návodem to hravě zvládnete.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.