Jablíčkový zvonek

Vlastnoručně vyrobený zvonek z květináčů si můžete zavěsit ke vstupním dveřím. Získáte tak originální dekoraci.

Co budete potřebovat:

 • Dva květináče (menší a větší)
 • dvě kolečka z kartonu (průměry jako dna květináčů)
 • provázek
 • ubrousek s motivem
 • lepidlo
 • nůžky
 • štětec
 • barvy: červenou, zelenou, hnědou a žlutou
 • samotvrdnoucí hlínu
 • špejle
 • hřebíček (koření)
 • tavnou pistoli
 • bezbarvý lak ve spreji

 

Postup

 


Ze samotvrdnoucí hlíny vymodelujte kuličky a palcem je mírně protlačte dovnitř, vznikne tak tvar jablíčka. Do spodní jamky můžete vmáčknout hřebíček jako bubák. Jablíčka, která budete chtít navléci na provázek, napíchněte na špejli. Z menších kuliček udělejte placku a vymodelujte lístečky, na které špejlí vytvoříte čárky. Pokud chcete mít lístečky plastické, přehněte je přes tužku. Z malých válečků vymodelujte stopky. Po vyschnutí natřete jablíčka
červeně, lístečky zeleně a stopky hnědou barvou.

 


Květináče natřete žlutou a zelenou barvou. Po zaschnutí na větší květináč nalepte horní vrstvu ubrousku. Na horní zvoneček také tavnou pistolí nalepte jablíčka a lístečky. Rozložte je rovnoměrně, aby byl zvonek vyvážený. Svazovat ho začněte odspodu nahoru. Jako první přilepte na provázek spodní jablíčko, protáhněte ho kolečkem z kartonu a květináčem, přilepte vrchní jablíčko, protáhněte další jablíčko.

 


Z provázku si udělejte oko a uvažte ho naspou kolečka kartonu se spodním provazem. Na závěr kolečko vlepte do dna květináče tak, aby oko na pověšení bylo protažené nahoru. Celé dílko ještě přelakujte.

 

 


Realizace, text a foto: Magda Doležalová

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.