Pokojové mini skleníky

Interiérové mini skleníky jsou nejen krásnou dekorací, ale umí pokojovým rostlinám či bylinkám poskytnout i teplejší a vlhčí mikroklima. Jejich podoby jsou různé. Mohou být jednoduché, romanticky zdobné i moderní s osvětlením a dálkovým ovládáním.

Domácí skleník Greenhouse vyrobený z jasanového dřeva a tvrzeného skla navrhlo pro Designhouse Stockholm studio Atelier 2+. Vyrábí se v několika provedeních. Rozměry 135 × 95 × 40 cm. (Design Buy)

 

Tento skleník dokáže díky plnospektrálnímu LED osvětlení poskytnout bylinkám ideální podmínky po celý rok. Intenzitu světla lze regulovat dálkovým ovládáním. Rozměry 29 × 46 cm. (Fiskars-shop)

 

Miniskleník vhodný pro pěstování bylinek za oknem z umělého kamene a akrylu. Vtipným detailem je korková zátka. Rozměry 19 × 24 × 15 cm. (Tchibo)

 

Miniskleník Jardinet v romantickém vintage stylu se stane ozdobou interiéru nebo terasy. Rozměry 53 × 38 cm. (Bella Rose)

 

Skleněná koule s korkovým podstavcem je především nápaditou dekorací. Hodit se k ní budou třeba drobnější sukulenty nebo tilandsie. Výška 21 cm. (Bella Rose)

 

Domácí skleník z bíle patinovaného kovu a skla. Rozměry 30 × 15 × 30 cm. (La Home)

 

lahome.cz, bellarose.cz, designbuy.cz, fi skars-shop.cz, tchibo.cz

 


Text: red; foto: archiv firem

Další články

Talíř s otisky

Talíř s otisky

Rostliny s výraznější strukturou, například luční trávy nebo divoké koření, můžete využít pro vytvoření jedinečných plastických vzorů. Ozdobte si s nimi třeba dekorativní talíř.

Celý článek

Slaďoučké meruňky

Slaďoučké meruňky

Sametové meruňky nesmí v létě na našem stole chybět. nejlepší jsou samozřejmě čerstvé, ale v koláči chutnají také skvěle. Nebo máte chuť vyzkoušet je pečené, s medem a skořicí?

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.