Pokojové mini skleníky

Interiérové mini skleníky jsou nejen krásnou dekorací, ale umí pokojovým rostlinám či bylinkám poskytnout i teplejší a vlhčí mikroklima. Jejich podoby jsou různé. Mohou být jednoduché, romanticky zdobné i moderní s osvětlením a dálkovým ovládáním.

Domácí skleník Greenhouse vyrobený z jasanového dřeva a tvrzeného skla navrhlo pro Designhouse Stockholm studio Atelier 2+. Vyrábí se v několika provedeních. Rozměry 135 × 95 × 40 cm. (Design Buy)

 

Tento skleník dokáže díky plnospektrálnímu LED osvětlení poskytnout bylinkám ideální podmínky po celý rok. Intenzitu světla lze regulovat dálkovým ovládáním. Rozměry 29 × 46 cm. (Fiskars-shop)

 

Miniskleník vhodný pro pěstování bylinek za oknem z umělého kamene a akrylu. Vtipným detailem je korková zátka. Rozměry 19 × 24 × 15 cm. (Tchibo)

 

Miniskleník Jardinet v romantickém vintage stylu se stane ozdobou interiéru nebo terasy. Rozměry 53 × 38 cm. (Bella Rose)

 

Skleněná koule s korkovým podstavcem je především nápaditou dekorací. Hodit se k ní budou třeba drobnější sukulenty nebo tilandsie. Výška 21 cm. (Bella Rose)

 

Domácí skleník z bíle patinovaného kovu a skla. Rozměry 30 × 15 × 30 cm. (La Home)

 

lahome.cz, bellarose.cz, designbuy.cz, fi skars-shop.cz, tchibo.cz

 


Text: red; foto: archiv firem

Další články

Bramboříky na záhony i do bytu

Bramboříky na záhony i do bytu

Jsou to milovníci chladu a většinou potřebují dostatek vody. Můžete si s nimi zkrášlit chladnější místa v bytě, ale také zahradu. Vyberte si z několika druhů bramboříků.

Celý článek

Všemocná šalvěj

Všemocná šalvěj

Latinský název Salvia officinalis je odvozen ze slova salvare, což znamená léčit. Odnepaměti je totiž tato bylinka považována za mocný všelék. Využijte ji i ve své lékárničce.

Celý článek

Barevné kytičky ze šišek

Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.