Pohrajte si s vánoční hvězdou

Není snadné tuto tradiční vánoční květinu naaranžovat pokaždé jinak. Ale postavit ji jen tak na stůl v květináči z obchodu není to pravé. Přinášíme vám pár nápadů a vy si vyberte ten, který nejlépe zapadne do vašeho interiéru.

Vánoční hvězdu naaranžujte do skleněné vázy, zkombinujte s cesmínou, suchými větvičkami a dekoračními jablíčky. Aranžmá mohou doplnit hvězdičky a ozdobný provázek.

 


Slepte pět plastových obalů na CD tak, aby jeden tvořil dno a ostatní stěny. Do dvou protilehlých obalů vložte papír s vánočními motivy, zbylé můžete naplnit jehličím z borovice.

 


Vůně jehličí patří k Vánocům stejně jako poinsettie. Zkuste ozdobit květináč větvičkami túje, připevněte je gumičkou a omotejte červenou vlnou.

 


Kombinace zlaté a krémové barvy působí opravdu slavnostně. Poinsettie je doplněna chomáčky pozlacené trávy a zlatými vánočními ozdobami.

 


Kolem květináče nasypte asi do dvou třetin zlatá zrníčka, horní část obložte vánočními ozdobami. Snadné a efektní.

 


Kožešinu svažte do tvaru taštičky a vložte do ní vánoční hvězdu i s květináčem. Dekoraci dolaďte stužkami, srdíčky či ozdobami.

 


Fantazii se meze nekladou, využít můžete korálky, křišťálové přívěsky i peříčka.

 


Text: red; foto: STARS FOR EUROPE

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…