Pařezová chaloupka

Pařezová chaloupka

Dobrý den všem z redakce časopisu Rozmarýna, dnes jsem si koupila nové číslo vašeho časopisu, a tak se také připojím s mým příspěvkem. Naše zahrádkářská kolonie se jmenuje „Krásné“. Bohužel, kácí se tu kolem lesy – no co naděláme, žádný strom neroste do nebe… U cesty v lese je studánka, manžel ji pojmenoval Rozárka a z pařezu vytvořil Pařezovou chaloupku, to místo se přímo nabízelo. Posílám pár obrázků. U Pařezové chaloupky se zastavují cyklisté a také turisté. Nejraději to tam mají děti – když otevřou dveře u chaloupky a mohou si nabrat vodu ze studánky, je to pro ně zážitek. Tak málo někdy stačí k radosti. Aby bylo u studánky veseleji, ušila jsem ještě dva šneky. Tak to je můj příspěvek, přeji krásné dny.
Věra Hilšerová

Chcete napsat redakci Rozmarýny nebo se pochlubit svými výtvory?

Pošlete nám své fotografie. Vaše příspěvky mohou být uveřejněny, proto nezapomeňte potvrdit svůj souhlas se zveřejněním a uvést správný tvar vašeho jména.

Jsem nadšená ze spousty inspirace

Jsem nadšená ze spousty inspirace

Milá Rozmarýno, musím tě pochválit, protože od prvního čísla, které se mi dostalo do ruky (buď vůbec první nebo druhé číslo), jsem nadšená ze spousty inspirací, které tu nacházím. Už dlouho se chystám ti napsat a poslat nějaký svůj výtvor, ale buď ho zapomenu vyfotit, nebo zkrátka napsat…
A tak až teď posílám něco z mé tvorby. Vždycky se hodně těším, až mi přijdeš do schránky, a ačkoli většinou netvořím přesně podle tebe, neboť bydlím na vesnici a málokdy mám vše potřebné doma, nezabrání mi to v tom, nabrat z tebe inspiraci a svoje tvoření upravit dle svých možností! Přeji ti mnoho skvělých nápadů a mnoho spokojených čtenářek!
Miluška Maťová

Díky za inspiraci

Díky za inspiraci

Ahoj Rozmarýno, děkujeme ti za inspiraci, kterou nám posíláš prostřednictvím svých stále zajímavých stránek. Moc se těšíme na další nové číslo, které nám už několik let chodí do poštovní schránky. I my ti posíláme pár fotek našeho tvoření, čerpáme z přírody a snažíme se některé věci, například prázdné lahve znovu využít… Měj se krásně, zdraví
Vendula Rašková s dcerou Zuzankou

Háčkování je můj velký koníček

Háčkování je můj velký koníček

Dobrý den, předem bych chtěla poděkovat za váš pozitivně naladěný časopis Rozmarýna. Je v něm mnoho inspirací, ať už je to vaření, práce na zahradě, rukodělná výroba všeho možného a další. Nejkrásnější pro mne jsou však obrázky chalup, chaloupek, roubenek, které jsou velice krásné a já, i když žiji ve městě, vždy si představuji, jak před takovou chaloupkou sedím a věnuji se mému velkému koni, kterým je háčkování všech možných deček, ubrusů, záclonek… Právě takových kousků, které dokáží tato stavení zdobit a zútulňovat.
Renáta Němečková

Povedený věnec z ulit

Povedený věnec z ulit

Dobrý den, chtěla bych se s vámi podělit o mé letošní tvoření. Na chalupě nacházíme každým rokem spoustu prázdných ulit, tak jsem se rozhodla, že by byla škoda je nevyužít… A teď nám chaloupku zdobí tento krasavec. Přeji celé redakci krásné léto.
Jana Mičulková

Přečtěte si

Na statku v České Kanadě

Na statku v České Kanadě

www.chatar-chalupar.cz

Projíždíte-li Radíkovem, nemůžete si nevšimnout krásně opraveného statku se zdobenými zelenobílými vraty. Srdce každého milovníka dobře udělaných rekonstrukcí však zaplesá i uvnitř.

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

Rodinný dům jako hlediště do krajiny

www.peknebydleni.cz

Zdálo by se, že u bydlení nás už nic nemůže překvapit. Mění se sice technologie konstrukcí, vyvíjí se životní styl, zdokonalují se domácí spotřebiče, ale podstata zůstává stejná, stále potřebujeme prostory pro spaní, hygienu, vaření a stolování, odpočinek a vzájemnou komunikaci. Ale všechno může vypadat i jinak…