Ozdobte si domácnost recyklovanými svíčkami

Obaly na květináč nebo malé keramické či betonové nádobky můžete využít k vytvoření designových svíček. Navíc při tom zužitkujete i zbytky vosku ze svíček, které jste už vypálili.

Budete potřebovat:

  • vhodné nádobky
  • zbytky svíček (například čajových)
  • knot s plíškem
  • oboustrannou lepicí pásku
  • držák na knot nebo špejle a gumičky
  • esenciální nebo vonný olej
  • sušené květy, například levanduli

Postup:

 

foto: Shutterstock

Postup výroby je rychlý a poměrně snadný. Přineste si několik čajových svíček, z kalíšků vyndejte zbytky vosku a dejte je do kastrůlku. Snažte se ho zaplnit zhruba do poloviny.

 

foto: Shutterstock

Na dno nádobky – přesně do středu – nalepte s pomocí oboustranné lepicí pásky knot s plíškem. Zafixujte ho, aby byl kolmo vzhůru, s pomocí držáku na knot nebo dvou špejlí, které na koncích svážete gumičkami a knot mezi nimi protáhnete.

 

foto: Shutterstock

Vosk rozpusťte v hrnci ponořeném do vroucí vody. Když se zcela rozpustí, můžete do něj přidat svůj oblíbený esenciální nebo vonný olej, případně i sušené květy nebo barvivo do svíček. Vosk nalijte do nádobek a nechte zcela vychladnout a ztuhnout. Před prvním zapálením zastřihněte knot na délku asi 0,5 cm. Po zapálení nechte vosk rozpustit až do krajů nádobky.


Text: red., foto: Shutterstock

Další články

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

K výhodám narcisů patří poměrně snadné pěstování. Jsou méně náročné než tulipány, nemusíte je pravidelně přesazovat do dobře vyhnojené půdy, stačí jednou za tři až čtyři roky. Méně tvoří dceřiné cibule ani nejsou tak citlivé na kvalitu zeminy. Lépe se hodí zejména do vlhčích míst s vyšší hladinou spodní vody, kde ostatní cibuloviny hnijí. Neohrožují je tolik ani virózy.

Celý článek

Sami uprostřed přírody

Sami uprostřed přírody

Když koupili pozemek pod lesem, postavili v nejvyšším místě na stráni lavičku. Spali pod širákem a říkali si, že jednou tu bude stát jejich chalupa.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.