Foto: Shutterstock

Ozdobte si domácnost recyklovanými svíčkami

Obaly na květináč nebo malé keramické či betonové nádobky můžete využít k vytvoření designových svíček. Navíc při tom zužitkujete i zbytky vosku ze svíček, které jste už vypálili.

Budete potřebovat:

  • vhodné nádobky
  • zbytky svíček (například čajových)
  • knot s plíškem
  • oboustrannou lepicí pásku
  • držák na knot nebo špejle a gumičky
  • esenciální nebo vonný olej
  • sušené květy, například levanduli

Postup:

 

foto: Shutterstock

Postup výroby je rychlý a poměrně snadný. Přineste si několik čajových svíček, z kalíšků vyndejte zbytky vosku a dejte je do kastrůlku. Snažte se ho zaplnit zhruba do poloviny.

 

foto: Shutterstock

Na dno nádobky – přesně do středu – nalepte s pomocí oboustranné lepicí pásky knot s plíškem. Zafixujte ho, aby byl kolmo vzhůru, s pomocí držáku na knot nebo dvou špejlí, které na koncích svážete gumičkami a knot mezi nimi protáhnete.

 

foto: Shutterstock

Vosk rozpusťte v hrnci ponořeném do vroucí vody. Když se zcela rozpustí, můžete do něj přidat svůj oblíbený esenciální nebo vonný olej, případně i sušené květy nebo barvivo do svíček. Vosk nalijte do nádobek a nechte zcela vychladnout a ztuhnout. Před prvním zapálením zastřihněte knot na délku asi 0,5 cm. Po zapálení nechte vosk rozpustit až do krajů nádobky.


Text: red., foto: Shutterstock

Další články

Tipy pro úsporné a zdravé pěstování

Tipy pro úsporné a zdravé pěstování

Nemusíte mít zahradu, abyste se mohli pustit do pěstování rostlin pro zkrášlení svého prostředí i užitek z plodů. Využít můžete i balkon a vnější či vnitřní okenní parapety. Jako nádoby a pomůcky vám poslouží nejrůznější věci, které máte po ruce.

Celý článek

Bylinky pro detoxikaci organismu

Bylinky pro detoxikaci organismu

Detox organismu není žádné zázračné probuzení přívalem energie, ale spíše snaha o zrychlení metabolismu a podporu činnosti jater a ledvin, která vede k vyloučení škodlivin z těla.

Celý článek