Než se vydáte pro psa do útulku

Uvažujete o tom, že byste dali domov psovi z útulku. Je to skvělý nápad! Ale než se definitivně rozhodnete, důkladně vše promyslete.

Proberte svůj plán se členy rodiny a zkuste si upřímně odpovědět na následující otázky:
• Jak velký je můj byt, mám – nemám zahradu, mám ji dostatečně zajištěnou, aby pes neutíkal?
• Jsem ochoten chodit s pejskem na každodenní procházky?
• Kolik času denně mohu pejskovi věnovat?
• Kolik peněz mohu uvolnit o péči pro psa?
• Neplánuji stěhování, další dítě a jiné změny, které často stojí za rozhodnutím dát psa pryč?
• Dokážu přijmout odpovědnost za psa a starat se o něj po celý zbytek jeho života?
• Nebude vadit, když bude štěkat?
Uvědomte si i to, že někteří psi z útulku nemusejí znát běžné věci našeho života – např. výtah, vysavač, auta, rušné ulice, další zvířata apod. Nebo mají na určité věci špatné vzpomínky a negativní zkušenosti a jejich reakce může být jiná, než obvykle předpokládáme. Tomu lze předejít velmi pomalým a trpělivým postupným přivykáním a také pevným držením vodítka v neznámých situacích. Připravte doma pro nového pejska měkký a teplý pelíšek, misku na jídlo, misku na vodu a nějakou hračku. V útulku se ptejte na všechno, co vás napadne, a nechte si poradit. Pro všechny pejsky v útulku platí, že jejich aklimatizace není ani tak otázkou zkušeností s chovem psů, ale spíše otázkou trpělivé lásky, která i v tomto případě dokáže zázraky.


Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Psí srst potřebuje péči

Psí srst potřebuje péči

Zdravá a lesklá srst je nejlepším důkazem, že se o svého chlupatého kamaráda dobře staráme, že je v dobrém zdravotním stavu. Jak ji správně udržovat, aby byla jeho ozdobou?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…