Nejvýhodnější hypotéka. Jak najít tu nejlepší?

Hypoteční úvěr lze využít k nákupu nemovitosti, avšak podmínkou je zástava tohoto objektu do doby, než bude cílová částka splacena. V posledních letech se tento druh bankovních produktů stává čím dál více oblíbeným a využívaným, proto není divu, že stále stoupá také nabídka hypotečních úvěrů. Jelikož se jedná o dlouhodobý závazek, který odpovídá u mnoha lidí za jejich bydlení, vyplatí se vše před podepsáním smlouvy zvážit a porovnat veškeré nabídky na trhu.

Kolik si budete moci vzít hypotéky?

Výše hypotéky je dle několika kritérií omezená. Především vás limituje váš roční plat. Jeho devítinásobná hodnota je maximální částkou, kterou můžete od banky při žádosti o úvěr získat. Kromě toho výše splátek nesmí činit více než 45 % vašich měsíčních příjmů. Ke všem těmto požadavkům patří také nutnost naspořit si určitou částku dopředu. Banka vám totiž nikdy nepůjčí celkovou částku, ale vždy budete potřebovat kolem 20 % z vlastních prostředků.

Jestliže vás zajímá hypotéka, 2021 je rokem, kdy se kvůli pandemii mění mnohé produkty. Neváhejte se proto na internetu přesvědčit o novinkách a využijte také srovnání jednotlivých produktů online.

Vyzkoušejte online hypoteční kalkulačku

Pro nalezení nejvýhodnějšího produktu by bylo třeba zajistit materiály od všech bankovních subjektů a porovnat podmínky mezi sebou. Takové hledání by zabralo dlouhý čas, a proto existují nástroje, které takový proces provedou za vás, a to za pár minut z pohodlí vašeho domova. Můžete tak v klidu sami nebo s rodinou zvážit, jakou hypotéku zvolíte.

Hypoteční kalkulačka zváží všechny vaše požadavky, vypočítá sumu, o kterou budete moci žádat, společně s výší měsíčních splátek a navíc vám přehledně seřadí nabídky od různých bankovních subjektů.

Co zaplatíte u hypotečního úvěru navíc?

Srovnání hypoték bere v úvahu hlavně výši úroku. Kromě tohoto ukazatele je důležité ale také pojištění schopnosti splácet. To vás sice při náhlé platební neschopnosti může zachránit, ale jeho zařazení do smlouvy důkladně zvažte. Kvůli němu si totiž můžete výrazně připlatit k celkové částce.

Jestliže se však v poplatcích ztrácíte a nevíte, kolik vlastně ve skutečnosti zaplatíte, rozhodující by pro vás měla být výše RPSN. Takový údaj přesně udává, kolik za svou hypotéku reálně přeplatíte. Díky této hodnotě se můžete rozhodnout, zdali vám úvěr za takový poplatek stojí nebo se raději poohlédnete po jiném produktu.

Nečekané situace mohou zaskočit i vás, proto myslete také na sankce, které smlouva udává. Solidní banka svým zákazníkům sice sankce může při nedodržení podmínek stanovit, avšak mělo by jít o hodnoty, které si budete moci dovolit splatit. Myslete proti na horší scénáře a zajímejte se i o tyto poplatky.

Jaká je doba fixace u hypotéky?

Úrok může za několik let změnit svou hodnotu. Záleží na tom, na jak dlouho je fixován ve smlouvě. Trh ovlivňuje hypotéky neustále, a proto úroky buď klesají nebo stoupají. Fixace vám zaručí, že se hodnota po určitou dobu nezmění. Jestliže však víte, že budete moci hypotéku brzy doplatit nebo očekáváte, že se trh bude měnit v oblasti hypoték k výhodnějším podmínkám, doporučuje se fixaci zvolit pouze v nejkratším časovém úseku. Tak neváhejte a jděte na www.usetreno.cz a spočítejte si aktuální splátku hypotéky.

Komerční prezentace


Další články

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Zima jako z pohádky? Se správnou obuví nic nemožného!

Cítit se v zimě jako v pohádce zní moc hezky. Ale většinou nám pozitivní prožitky více či méně narušuje mrazivá teplota. Pokud vychytáme pořádné zimní oblečení a rukavice, máme úspěch téměř zaručen. Téměř. Ruce sice v teple máme, ale co naše nohy? Je to další z důležitých aspektů vedoucích k příjemně prožitému pobytu venku. Teplé zimní boty nám pomohou vytvořit ochrannou bariéru pro naše nožky, a tak se mrazem můžeme bez starostí kochat, ne trápit. Celý článek

Jak vybavit pokoj pro studenta

Jak vybavit pokoj pro studenta

Pokoj pro studenta by se neměl stát jen místností, ale měl by kombinovat vlastnosti obývacího pokoje, pracovny, tělocvičny a herny. jenže jak na to, když ze svého pubertálního syna nebo dcery nejste schopni dostat více, než dvě slova? Celý článek

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Bez jakých doplňků se neobejde stylová koupelna?

Pokud se chcete v koupelně cítit dobře, bude ji to chtít vybavit stylovými doplňky. To totiž mohou výrazně proměnit ráz vaší koupelny a vytvořit v ní harmonický prostor pro relaxování a pro odpočinek. Jestliže nevíte, jak koupelnu stylově zařídit, nemusíte zoufat. My vám to na následujících řádcích rádi prozradíme.
Celý článek