Nejvýhodnější hypotéka. Jak najít tu nejlepší?

Hypoteční úvěr lze využít k nákupu nemovitosti, avšak podmínkou je zástava tohoto objektu do doby, než bude cílová částka splacena. V posledních letech se tento druh bankovních produktů stává čím dál více oblíbeným a využívaným, proto není divu, že stále stoupá také nabídka hypotečních úvěrů. Jelikož se jedná o dlouhodobý závazek, který odpovídá u mnoha lidí za jejich bydlení, vyplatí se vše před podepsáním smlouvy zvážit a porovnat veškeré nabídky na trhu.

Kolik si budete moci vzít hypotéky?

Výše hypotéky je dle několika kritérií omezená. Především vás limituje váš roční plat. Jeho devítinásobná hodnota je maximální částkou, kterou můžete od banky při žádosti o úvěr získat. Kromě toho výše splátek nesmí činit více než 45 % vašich měsíčních příjmů. Ke všem těmto požadavkům patří také nutnost naspořit si určitou částku dopředu. Banka vám totiž nikdy nepůjčí celkovou částku, ale vždy budete potřebovat kolem 20 % z vlastních prostředků.

Jestliže vás zajímá hypotéka, 2021 je rokem, kdy se kvůli pandemii mění mnohé produkty. Neváhejte se proto na internetu přesvědčit o novinkách a využijte také srovnání jednotlivých produktů online.

Vyzkoušejte online hypoteční kalkulačku

Pro nalezení nejvýhodnějšího produktu by bylo třeba zajistit materiály od všech bankovních subjektů a porovnat podmínky mezi sebou. Takové hledání by zabralo dlouhý čas, a proto existují nástroje, které takový proces provedou za vás, a to za pár minut z pohodlí vašeho domova. Můžete tak v klidu sami nebo s rodinou zvážit, jakou hypotéku zvolíte.

Hypoteční kalkulačka zváží všechny vaše požadavky, vypočítá sumu, o kterou budete moci žádat, společně s výší měsíčních splátek a navíc vám přehledně seřadí nabídky od různých bankovních subjektů.

Co zaplatíte u hypotečního úvěru navíc?

Srovnání hypoték bere v úvahu hlavně výši úroku. Kromě tohoto ukazatele je důležité ale také pojištění schopnosti splácet. To vás sice při náhlé platební neschopnosti může zachránit, ale jeho zařazení do smlouvy důkladně zvažte. Kvůli němu si totiž můžete výrazně připlatit k celkové částce.

Jestliže se však v poplatcích ztrácíte a nevíte, kolik vlastně ve skutečnosti zaplatíte, rozhodující by pro vás měla být výše RPSN. Takový údaj přesně udává, kolik za svou hypotéku reálně přeplatíte. Díky této hodnotě se můžete rozhodnout, zdali vám úvěr za takový poplatek stojí nebo se raději poohlédnete po jiném produktu.

Nečekané situace mohou zaskočit i vás, proto myslete také na sankce, které smlouva udává. Solidní banka svým zákazníkům sice sankce může při nedodržení podmínek stanovit, avšak mělo by jít o hodnoty, které si budete moci dovolit splatit. Myslete proti na horší scénáře a zajímejte se i o tyto poplatky.

Jaká je doba fixace u hypotéky?

Úrok může za několik let změnit svou hodnotu. Záleží na tom, na jak dlouho je fixován ve smlouvě. Trh ovlivňuje hypotéky neustále, a proto úroky buď klesají nebo stoupají. Fixace vám zaručí, že se hodnota po určitou dobu nezmění. Jestliže však víte, že budete moci hypotéku brzy doplatit nebo očekáváte, že se trh bude měnit v oblasti hypoték k výhodnějším podmínkám, doporučuje se fixaci zvolit pouze v nejkratším časovém úseku. Tak neváhejte a jděte na www.usetreno.cz a spočítejte si aktuální splátku hypotéky.

Komerční prezentace


Další články

Inspirace pro stylový obývací pokoj

Inspirace pro stylový obývací pokoj

Už se vám váš obývák okoukal a máte pocit, že by ho to zase chtělo nějak osvěžit? Nebo ho teprve plánujete a zařizujete? Dneska pro vás máme několik tipů, jak mu dát (nový) šmrnc jen pomocí doplňků. Celý článek

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Cena elektřiny 2021: Zjistěte nejnižší ceny v kalkulačce 

Platí vaši blízcí v porovnání s vámi za elektřinu mnohem méně, i když máte pocit, že vaše spotřeba je obdobná? Rozdíl může být hlavně v cenách od dodavatele. Ten sice netvoří celkovou cenu za elektřinu, ale určuje hodnotu jedné ze dvou jejích složek, což může s výslednou částkou ke konci výrazně hnout. Porovnejte proto nabídky na trhu a vyberte si službu, která je pro vás nejlepší. Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.