Foto: Shutterstock

Náušnice za pár kaček

Polymerové hmoty jsou ideální pro výrobu šperků. Práce s nimi je snadná, čistá a zábavná. Prodávají se v nepřeberném množství barev, takže si můžete vytvořit osobitý šperk ke každému oblečení.

Malá rada na začátek:

Začátečníkům doporučujeme použít pro výrobu šperků různá vykrajovátka a formy pro vytlačování. Dosáhnete tak dokonalých tvarů. Snadno, rychle a především jednoduše.

Budete potřebovat:

  • polymerové hmoty (např. Fimo, Premo, Cernit apod.)
  • hladkou pracovní podložku
  • váleček
  • ostrý nožík
  • jehlu nebo párátko
  • vykrajovátka a tvořítka
  • vytlačovací formičky
  • náušnicové bižuterní komponenty
  • kleště

Postup:

Foto: Shutterstock

Nejprve si zvolte barvy, ze kterých budete chtít náušnice vytvářet. Můžete si je vyladit například ke kousku oblíbeného oblečení. Válečkem pak hmotu rozválejte na tenké plátky.

 

Foto: Shutterstock

Nyní můžete ze hmoty vykrajovat různé tvary a vytvořit si tak jednotlivé komponenty pro sestavení náušnic. Ideální je použít malá vykrajovátka, díky kterým budete mít všechny komponenty stejně velké a precizně vykrojené. Snadno dostupné jsou i rozmanité formičky na vytlačování – například květů, lístečků a dalších tvarů. Tvary a plátky hmoty můžete na sebe různě vrstvit a kombinovat. Nezapomeňte do komponentů udělat dírku na náušnicový háček nebo spojovací dílky.

 

Foto: Shutterstock

Když jste s jednotlivými komponenty spokojení, vytvrďte je podle návodu na obalu hmoty. Obvykle stačí je vložit na předepsanou dobu do vyhřáté trouby. Vytvrzené komponenty pak pospojujte s kovovými či jinými prvky podle svého záměru.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek