Plstěné korále

Toužíte po originálním šperku, který si sami vyrobíte? Zkuste místo klasických skleněných korálků použít plstěné. Zvládnete si je vyrobit i sami a podle svého vkusu.

Budete potřebovat:

  • česanou vlnu na plstění
  • mýdlo
  • bublinkovou folii
  • bižuterní komponenty

 

 

Postup:

 

 

 

1 Na stůl si položte bublinkovou fólii bublinkami nahoru. Připravte si bezbarvé tekuté mýdlo. Kousky česané vlny natrhejte a položte je ve vrstvách vždy křížem přes sebe. Můžete zkombinovat i více barev.

 

 

 

2 Do připravené hromádky vlny kápněte trochu bezbarvého tekutého mýdla.

 

 

 

3 Z hromádky vlny vytvořte základní kuličku. Můžete si při tom pomoct malou skleničkou, kterou vlnu přiklopíte a krouživými pohyby ji stočíte dokulata.

 

 

 

4 Vzniklou kuličku jemně válejte dlaní nejprve na bublinkové fólii (příliš netlačte, aby se nezdeformovala) a potom pokračujte ve válení mezi dlaněmi.

 

 

 

5 Díky mýdlu bude kulička v dlaních pěkně klouzat a při válení se jednotlivá vlákna do sebe zaplstí a spojí. Postupně, jak bude kulička stále menší a pevnější, můžete při válení zvyšovat tlak dlaní.

 

 

 

6 Podle potřeby si na podložku po troškách přilévejte teplou vodu. ve válení pokračujte tak dlouho, dokud nebude kulička tvrdá a pěkně kulatá. Hotovou kuličku dobře propláchněte čistou vodou a na deset minut ji namočte do vody s octem. Osušte ji poválením na ručníku a nechte důkladně uschnout.

 

 

 

7 Stejným způsobem si vyrobte i další kuličky, ze kterých budete chtít vyrábět náhrdelník. Vytvoříte ho jednoduše tak, že kuličky navléknete s pomocí jehly na pevnou nit. Můžete mezi ně vložit i drobné korálky. Konce náhrdelníku opatřete zapínáním nebo stužkami na zavazování.

 

 

 

 

8 z plstěných kuliček si můžete do sady k náhrdelníku vyrobit i náušnice nebo náramek.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Papírové misky na šperky

Papírové misky na šperky

Ze starých novin lze snadno vytvořit lehounké misky, které můžete využít jako praktickou dekoraci. Jak si je na závěr vyzdobíte, je čistě na vaší fantazii.

Celý článek

Nápady na DIY úložná řešení

Nápady na DIY úložná řešení

V každé domácnosti se potýkáme s výzvou, jak efektivně uskladnit naše věci. Máme pro vás inspiraci, jak vytvořit úložná řešení, která nejen udrží vaši domácnost v pořádku, ale navíc je pořídíte levně a chytře.

Celý článek

Vyrobte si přírodní vonnou svíčku

Vyrobte si přírodní vonnou svíčku

Při výběru vonných svíček byste měli být opatrní. Levné parafínové svíčky s umělými parfémy a barvivy mohou být zdraví nebezpečné. Vytvořte si s námi bezpečnou vonnou svíčku z čistě přírodních ingrediencí.

Celý článek