Plstěné korále

Toužíte po originálním šperku, který si sami vyrobíte? Zkuste místo klasických skleněných korálků použít plstěné. Zvládnete si je vyrobit i sami a podle svého vkusu.

Budete potřebovat:

  • česanou vlnu na plstění
  • mýdlo
  • bublinkovou folii
  • bižuterní komponenty

 

 

Postup:

 

 

 

1 Na stůl si položte bublinkovou fólii bublinkami nahoru. Připravte si bezbarvé tekuté mýdlo. Kousky česané vlny natrhejte a položte je ve vrstvách vždy křížem přes sebe. Můžete zkombinovat i více barev.

 

 

 

2 Do připravené hromádky vlny kápněte trochu bezbarvého tekutého mýdla.

 

 

 

3 Z hromádky vlny vytvořte základní kuličku. Můžete si při tom pomoct malou skleničkou, kterou vlnu přiklopíte a krouživými pohyby ji stočíte dokulata.

 

 

 

4 Vzniklou kuličku jemně válejte dlaní nejprve na bublinkové fólii (příliš netlačte, aby se nezdeformovala) a potom pokračujte ve válení mezi dlaněmi.

 

 

 

5 Díky mýdlu bude kulička v dlaních pěkně klouzat a při válení se jednotlivá vlákna do sebe zaplstí a spojí. Postupně, jak bude kulička stále menší a pevnější, můžete při válení zvyšovat tlak dlaní.

 

 

 

6 Podle potřeby si na podložku po troškách přilévejte teplou vodu. ve válení pokračujte tak dlouho, dokud nebude kulička tvrdá a pěkně kulatá. Hotovou kuličku dobře propláchněte čistou vodou a na deset minut ji namočte do vody s octem. Osušte ji poválením na ručníku a nechte důkladně uschnout.

 

 

 

7 Stejným způsobem si vyrobte i další kuličky, ze kterých budete chtít vyrábět náhrdelník. Vytvoříte ho jednoduše tak, že kuličky navléknete s pomocí jehly na pevnou nit. Můžete mezi ně vložit i drobné korálky. Konce náhrdelníku opatřete zapínáním nebo stužkami na zavazování.

 

 

 

 

8 z plstěných kuliček si můžete do sady k náhrdelníku vyrobit i náušnice nebo náramek.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Jak poznat zdravé sazenice

Jak poznat zdravé sazenice

Pro úspěšné pěstování je důležité umět poznat zdravé sazenice. Poradíme vám, jak na to, a jak se sadbou správně zacházet, abyste se za několik týdnů dočkali úrody zeleniny i barevných květů letniček.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.