Moje záliba

Moje záliba

Milá Rozmarýno, zasílám ukázku mého tvoření. Háčkované dečky, krajky. Záliba našich babiček a nyní i má záliba. Opět se vrací se do módy. Váš časopis mě stále inspiruje k dalšímu tvoření. Vždy očekávám nové číslo a těším se na něj. Skvělá Rozmarýna! Vaše věrná čtenářka Lenka
Lenka Porubová

Chcete napsat redakci Rozmarýny nebo se pochlubit svými výtvory?

Pošlete nám své fotografie. Vaše příspěvky mohou být uveřejněny, proto nezapomeňte potvrdit svůj souhlas se zveřejněním a uvést správný tvar vašeho jména.

Mé největší dílo

Mé největší dílo

Krásný den, milá Rozmarýnko, posílám vám fotku mého největšího díla, které jsem uháčkovala. Tento ubrus měří v průměru 150 cm a skládá se ze čtyř částí. Už jsem ani nedoufala, že ho dokončím. Ale povedlo se. Vaše věrná čtenářka
Věra Dvořáková

Látkové hračky

Látkové hračky

Dobrý den Rozmarýnko, děkuji za inspiraci, kterou mi časopis poskytuje. Mojí radostí jsou ušité látkové hračky, které potěší nejen mě, ale i kamarádky. Posílám nahlédnutí a třeba budu i já nějakou vaši čtenářku inspirovat.
Dana Juránková

Věnec z bodláků

Věnec z bodláků

Milá Rozmarýnko, je pro mě velkou radostí najít tě každý měsíc ve své poštovní schránce a odnést si tě domů. Jsi krásná, tvořivá a inspirativní. Pokoušíš mého kreativního ducha a vracíš zpět do dětských let, kdy jsem moc ráda a často tvořila. Je mi s tebou dobře, a tak ti zasílám své poslední tvoření, věnec z bodláků. Přeji stále narůstající počet čtenářek i čtenářů.
Helena Hilscherová

Svícny na chatu

Svícny na chatu

Milá Rozmarýno, posílám trochu inspirace k domácímu tvoření, pro pohodový večer. Vyráběla jsem si malinové svícny na chatu, které tam mám jen k dekoraci. Ale rádi sedáváme večer na terase, tak jsem chtěla i nějaké květinové. Protože se blíží konec léta, vyrobila jsem se slunečnicí, synovi se líbila zase dýně, tak už máme i jeden podzimní.
Andrea Machálková

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.