Levandulový sirup na limonádu

Máte na zahradě tolik levandulových květů, že nevíte, co s nimi? Vyrobte si domácí, růžově zbarvený levandulový sirup na přípravu skvělé limonády.

Budete potřebovat

  • 1 kg bílého cukru
  • 1,5 litru vody
  • 4 citrony nebo 4 lžičky kyseliny citronové
  • 100 g květů levandule

 

Do velké zavařovací sklenice vsypte bílý cukr (pokud použijete hnědý cukr, sirup se vám zbarví do hněda), přidejte květy levandule, šťávu ze čtyř citronů nebo kyselinu citronovou, zalijte vroucí vodou a dobře promíchejte. Zakryjte plátýnkem a nechte stát dva dny při pokojové teplotě. Každý den směs promíchejte. Květy pustí do cukerného roztoku pěknou růžovou barvu. Potom sirup slijte přes jemné sítko, naplňte do lahví a uchovávejte v lednici.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…