Levandulový sirup na limonádu

Máte na zahradě tolik levandulových květů, že nevíte, co s nimi? Vyrobte si domácí, růžově zbarvený levandulový sirup na přípravu skvělé limonády.

Budete potřebovat

  • 1 kg bílého cukru
  • 1,5 litru vody
  • 4 citrony nebo 4 lžičky kyseliny citronové
  • 100 g květů levandule

 

Do velké zavařovací sklenice vsypte bílý cukr (pokud použijete hnědý cukr, sirup se vám zbarví do hněda), přidejte květy levandule, šťávu ze čtyř citronů nebo kyselinu citronovou, zalijte vroucí vodou a dobře promíchejte. Zakryjte plátýnkem a nechte stát dva dny při pokojové teplotě. Každý den směs promíchejte. Květy pustí do cukerného roztoku pěknou růžovou barvu. Potom sirup slijte přes jemné sítko, naplňte do lahví a uchovávejte v lednici.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Kapsáře, pytlíky na bačkory, ale i šitá zvířátka z Pardubic

Kapsáře, pytlíky na bačkory, ale i šitá zvířátka z Pardubic

Už jsme vám představili činnost sociálně terapeutické dílny z Ústí nad Orlicí, která působí pod hlavičkou obecně prospěšné společnosti CEDR Pardubice a v níž se vyrábějí mimo jiné panenky waldorfského typu nebo plstěné míčky. Tentokrát se podíváme přímo do Pardubic. I zdejší dílny CEDRu jsou tu pro lidi s mentálním postižením.

Celý článek

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.