Foto: Shutterstock

Domácí peeling za pár minut

Hledáte přírodní a účinný způsob, jak se postarat o svou pokožku, aby byla v létě hebká, hladká a dobře hydratovaná? Vyrobte si domácí voňavý peeling z čistě přírodních surovin.

Budete potřebovat:

  • 1/2 šálku bílého cukru
  • 1/4 šálku kokosového oleje
  • 10 kapkami esenciálního oleje z levandule

Postup:

Smíchejte 1/2 šálku bílého cukru se 1/4 šálku kokosového oleje a 10 kapkami esenciálního oleje z levandule. Dobře promíchejte, dokud směs nezíská konzistenci pasty. Uchovávejte v uzavřené nádobě na chladném a suchém místě.

Před použitím si umyjte obličej a tělo teplou vodou. Naneste malé množství směsi na dlaně a jemně masírujte pokožku krouživými pohyby. Důkladně opláchněte vodou a osušte ručníkem.

Cukr pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a zlepšuje krevní oběh. Kokosový olej hydratuje a zanechává pokožku hebkou. Levandulový esenciální olej má protizánětlivé a antiseptické vlastnosti, které pomáhají uklidnit podrážděnou pokožku.

 


Text: Mirka Koníčková, foto: Shutterstock

Další články

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek