Foto: Shutterstock

Léto v barvě moře

Máte rádi přímořskou atmosféru? Můžete si ji přenést i do svého bytu či zahrady. Stačí jen trochu kreativity a správných doplňků. Podívejte se, jak na to.

Svícen s lasturami

Krásný svícen pro vytvoření příjemné večerní atmosféry si můžete snadno vytvořit z větší čiré sklenice, lahve či vázy, do které nasypete trochu písku a naaranžujete mušle a oblázky. Pak už jen stačí vložit zapálenou čajovou svíčku a umístit svícen na stůl.

 

Foto: Shutterstock

Stolování v zahradě

Vylaďte svůj stůl do modré barvy a doplňte ho několika pěknými mušlemi. Jako doplněk můžete použít závěsné ozdoby ve tvaru mušlí, kterými ozdobíte pergolu nebo větve stromů.

Slavnostní prostírání

Modrou barvu můžete úspěšně využít i při slavnostní úpravě stolu. Bílý porcelán na přírodních podložkách doplňte světle modrými ubrousky, doprostřed stolu naaranžujte modrou organzu a doplňte ji mušlemi či zajímavě tvarovanými větvičkami. Nezapomeňte na bílé svíčky.

 

Foto: Shutterstock

 

Mušlový stromek

Nasbírali jste si u moře krásné mušličky? Využijte je pro výrobu efektního stromku. Polystyrenovou kouli natřete béžovou barvou a napíchněte ji na pěkný klacík. Oblepte ji mušlemi a zapíchněte do květináčku s pískem či drobným štěrkem.

 

Foto: Shutterstock

Zátiší s lucernou

Bílá lucerna se svíčkou působí velice dekorativně. Použijte ji jako základ jednoduchého zátiší na komodu či na poličku. Stačí ji doplnit zajímavými lasturami nebo oblázky.

 

Foto: Shutterstock

Barvy moře

Chcete-li vnést do místnosti nebo třeba do zahradního domku či pergoly svěží letní atmosféru, využijte k tomu různé odstíny modré barvy doplněné bílou a přírodními materiály. Uplatnit je můžete na stěnách či na textilních doplňcích a drobných dekoracích.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek