Letničky na kamennou zídku

Které květiny vysadit pro zkrášlení či zakrytí kamenné zahradní zídky? Zkuste zkombinovat například osvědčené petúnie s ostálkami, balzamínami a dalšími kráskami.

Petúnie
Pro výsadbu do volné půdy zvolte vždy petúnie zahradní – tvoří vzdušnější keře a zůstanou déle pěkné. Na rozdíl od převislých nebo surfinií, které jsou velmi husté a ve vlhku zahnívají.

 

foto: Shutterstock

Netýkavka
Netýkavky neboli balzamíny mohou růst i na přímém slunci, pokud budete udržovat půdu stále vlhkou. Mezi odolnější kultivary vhodné na záhony se řadí netýkavky Hawkerovy.

 

 

foto: Shutterstock

Ostálka
Ostálky zdobí zahradu květy žlutými až načervenalými či purpurovými, které se tvoří v úžlabí listů stále nové. Rostlina se málo větví, proto ji vysévejte hustěji nebo mezi další letničky.

 

 

foto: Shutterstock

Nevadlec
Této rostlině se lidové říká kohoutí hřeben, a to podle netradičního tvaru květů. Vyžaduje humózní zahradní půdu a dost živin i vody.

 

 

foto: Shutterstock

Thymophylla
Český název Maruška štíhlá se moc neujal, přesto je tato půdopokryvná letnička velmi oblíbená. Snadno se pěstuje a vysadíte-li ji na okraj zídky, množství květů bude pěkně přepadávat dolů.

 

 

foto: Shutterstock

Salvie
Jednoletý druh šalvěje zářivé se prodává jen pod svým latinským názvem salvie. Oproti tradičním kultivarům kvete bíle nebo také červeně. Bude se jí dařit na slunci i v polostínu.

 

foto: Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vypěstujte si zeleninu bez chemie

Vypěstujte si zeleninu bez chemie

Přejete si zeleninu vypěstovanou bez umělých hnojiv a různých postřiků? Na vlastní zahradě je to docela snadné a přirozené. Navíc nezatěžujete prostředí zbytečnými toxickými látkami.

Celý článek