Letničky na kamennou zídku

Které květiny vysadit pro zkrášlení či zakrytí kamenné zahradní zídky? Zkuste zkombinovat například osvědčené petúnie s ostálkami, balzamínami a dalšími kráskami.

Petúnie
Pro výsadbu do volné půdy zvolte vždy petúnie zahradní – tvoří vzdušnější keře a zůstanou déle pěkné. Na rozdíl od převislých nebo surfinií, které jsou velmi husté a ve vlhku zahnívají.

 

foto: Shutterstock

Netýkavka
Netýkavky neboli balzamíny mohou růst i na přímém slunci, pokud budete udržovat půdu stále vlhkou. Mezi odolnější kultivary vhodné na záhony se řadí netýkavky Hawkerovy.

 

 

foto: Shutterstock

Ostálka
Ostálky zdobí zahradu květy žlutými až načervenalými či purpurovými, které se tvoří v úžlabí listů stále nové. Rostlina se málo větví, proto ji vysévejte hustěji nebo mezi další letničky.

 

 

foto: Shutterstock

Nevadlec
Této rostlině se lidové říká kohoutí hřeben, a to podle netradičního tvaru květů. Vyžaduje humózní zahradní půdu a dost živin i vody.

 

 

foto: Shutterstock

Thymophylla
Český název Maruška štíhlá se moc neujal, přesto je tato půdopokryvná letnička velmi oblíbená. Snadno se pěstuje a vysadíte-li ji na okraj zídky, množství květů bude pěkně přepadávat dolů.

 

 

foto: Shutterstock

Salvie
Jednoletý druh šalvěje zářivé se prodává jen pod svým latinským názvem salvie. Oproti tradičním kultivarům kvete bíle nebo také červeně. Bude se jí dařit na slunci i v polostínu.

 

foto: Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Zelené hnojení

Zelené hnojení

Nemáte možnost dopřát svým záhonům pravidelnou dávku chlévské mrvy? Rostliny přesto nemusejí trpět nedostatkem živin. Nahraďte hnůj zeleným hnojením.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Dana Soukupová: K drátenictví potřebuji vnitřní klid

Před více než deseti lety se Dana Soukupová vyučila u mistra dráteníka. Dnes v její dílně v Ostromeči na Domažlicku vznikají nejen repliky starých výrobků, ale i autorská díla. Na zakázku tvoří snad nejraději a nepřestává ji těšit, že je o její práci zájem. Její výrobky si díky své jedinečnosti našly kupce nejen v mnoha evropských zemích, ale i v Americe, Číně, Japonsku nebo Rusku.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.