Láhve na sirupy

Pustili jste se do výroby sirupů podle receptů z našeho minulého vydání? Pak vám jistě přijde vhod návod na jejich výzdobu. S pomocí spreje a popisovačů na sklo to hravě zvládnete.

Budete potřebovat

  • skleněné láhve
  • papír
  • tužku
  • nůžky
  • lepicí roller s možností opětovného odlepení (např. Pritt)
  • sprej efekt matného skla (např. Dupli color)
  • bílý popisovač na sklo a porcelán (např. Brilliant)

postup

 

1. Na papír si nakreslete obrys jahody (nebo jiného ovoce či bylinky, podle druhu sirupu), vystřihněte ho a lepicím rollerem přilepte na láhev.

 

2. Nyní na láhev nastříkejte sprej s efektem matného skla. Stříkejte raději méně a ve více vrstvách.

 

3. Po zaschnutí barvy papírovou šablonu odlepte. Pokud se okraj přilepil, pomozte si pinzetou.

 

4. Nakonec nakreslete obrázek jahody či jiného motivu na láhev bílým popisovačem na sklo.

Tip
S pomocí popisovače a matného spreje můžete na láhvích vytvořit i různé jednoduché ornamenty či motivy – jako například jednoduché tečky (v tomto případě zlatou barvou) či zjednodušené bezové květy.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Jemné drátkování

Jemné drátkování

Máte chuť si vyzkoušet tuto originální techniku, při které se také pracuje s drátem, ale nepotřebujete tolik síly? Podle postupů krok za krokem, které pro vás připravila Laděna Hejzlarová, to jistě hravě zvládnete.

Celý článek

Růže z juty

Růže z juty

Vytvořte si s námi květinové aranžmá, které vám zaručeně neuvadne a budete se z něj moci těšit třeba celý rok. Jeho základem jsou atraktivní růže z přírodního textilu.

Celý článek

Přáníčka s krajkami

Přáníčka s krajkami

Překvapte své přátele a blízké vlastnoručně vyrobenými vánočními přáníčky. Můžete je jednoduše udělat z jakýchkoli zajímavých dekoračních papírů, za pomoci raznic.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.