Květiny v kapsáři

Máte kolem sebe rádi zeleň? Originální barevné kapsáře lze použít jednotlivě, nebo z nich vytvořit kvetoucí zástěnu, která oživí oprýskanou stěnu i zábradlí balkónu a terasy.

Exteriérové kapsáře PEVA mají celou řadu využití. Materiál ze 100% PVC předurčuje kapsář i do extrémních klimatických podmínek – odolává vysokým teplotním rozdílům od –30 do +70 °C. Lze ho umístit na balkón, terasu, na stěnu domu, do prostoru. Je odolný proti UV záření, vodě a nečistotám, takže nehrozí, že by se materiál ušpinil nebo časem opotřeboval. Nepropouští vlhkost a je vhodný pro celoroční využití v exteriéru. Můžeme v něm pěstovat jak letničky, tak bylinky, skalničky nebo balkónové květiny.

 

Jak se používají

Leckde jsou kapsáře na květiny praktičtějším řešením balkónů a teras než klasické květináče. Nezabírají místo na podlaze, barevně mohou oživit fádní stěnu. Je však nutné počítat s omezeným prostorem pro kořenový systém a přizpůsobit tomu volbu květin. Při osazování kapsářů použijeme speciální kameninu keramzit, na ni pak nasypeme pěstební substrát, vložíme rostlinku a kapsář umístíme na vybrané místo. Zaléváme jako rostliny v květináči, substrát by měl být stále vlhký.

Pro udržení tvaru je v horní a spodní části kapsáře sklolaminátová tyč. Nerezová oka v rozích slouží k uchycení a spojování jednotlivých kapes pomocí karabinek. Můžeme tak vytvořit řadu nebo celý panel z osázených kapsářů.

 


Text: vrz; foto: The Green Pocket

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek