Květiny v kapsáři

Máte kolem sebe rádi zeleň? Originální barevné kapsáře lze použít jednotlivě, nebo z nich vytvořit kvetoucí zástěnu, která oživí oprýskanou stěnu i zábradlí balkónu a terasy.

Exteriérové kapsáře PEVA mají celou řadu využití. Materiál ze 100% PVC předurčuje kapsář i do extrémních klimatických podmínek – odolává vysokým teplotním rozdílům od –30 do +70 °C. Lze ho umístit na balkón, terasu, na stěnu domu, do prostoru. Je odolný proti UV záření, vodě a nečistotám, takže nehrozí, že by se materiál ušpinil nebo časem opotřeboval. Nepropouští vlhkost a je vhodný pro celoroční využití v exteriéru. Můžeme v něm pěstovat jak letničky, tak bylinky, skalničky nebo balkónové květiny.

 

Jak se používají

Leckde jsou kapsáře na květiny praktičtějším řešením balkónů a teras než klasické květináče. Nezabírají místo na podlaze, barevně mohou oživit fádní stěnu. Je však nutné počítat s omezeným prostorem pro kořenový systém a přizpůsobit tomu volbu květin. Při osazování kapsářů použijeme speciální kameninu keramzit, na ni pak nasypeme pěstební substrát, vložíme rostlinku a kapsář umístíme na vybrané místo. Zaléváme jako rostliny v květináči, substrát by měl být stále vlhký.

Pro udržení tvaru je v horní a spodní části kapsáře sklolaminátová tyč. Nerezová oka v rozích slouží k uchycení a spojování jednotlivých kapes pomocí karabinek. Můžeme tak vytvořit řadu nebo celý panel z osázených kapsářů.

 


Text: vrz; foto: The Green Pocket

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Když duše stůně

Když duše stůně

Rychlý a náročný život bez oddechu, který vyžaduje výkony a neustále být ve střehu, k tomu obtíže spojené v posledních letech s pandemií, často osamělost, nově ztráta životních jistot, obavy o bydlení, zaplacení základních potřeb. To všechno nepřispívá k duševní pohodě nikoho z nás. Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.