Květiny v kapsáři

Máte kolem sebe rádi zeleň? Originální barevné kapsáře lze použít jednotlivě, nebo z nich vytvořit kvetoucí zástěnu, která oživí oprýskanou stěnu i zábradlí balkónu a terasy.

Exteriérové kapsáře PEVA mají celou řadu využití. Materiál ze 100% PVC předurčuje kapsář i do extrémních klimatických podmínek – odolává vysokým teplotním rozdílům od –30 do +70 °C. Lze ho umístit na balkón, terasu, na stěnu domu, do prostoru. Je odolný proti UV záření, vodě a nečistotám, takže nehrozí, že by se materiál ušpinil nebo časem opotřeboval. Nepropouští vlhkost a je vhodný pro celoroční využití v exteriéru. Můžeme v něm pěstovat jak letničky, tak bylinky, skalničky nebo balkónové květiny.

 

Jak se používají

Leckde jsou kapsáře na květiny praktičtějším řešením balkónů a teras než klasické květináče. Nezabírají místo na podlaze, barevně mohou oživit fádní stěnu. Je však nutné počítat s omezeným prostorem pro kořenový systém a přizpůsobit tomu volbu květin. Při osazování kapsářů použijeme speciální kameninu keramzit, na ni pak nasypeme pěstební substrát, vložíme rostlinku a kapsář umístíme na vybrané místo. Zaléváme jako rostliny v květináči, substrát by měl být stále vlhký.

Pro udržení tvaru je v horní a spodní části kapsáře sklolaminátová tyč. Nerezová oka v rozích slouží k uchycení a spojování jednotlivých kapes pomocí karabinek. Můžeme tak vytvořit řadu nebo celý panel z osázených kapsářů.

 


Text: vrz; foto: The Green Pocket

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Zábradlí z provazu

Zábradlí z provazu

Zábradlí zhotovené z provazu či ze sítě může spolehlivě nahradit to klasické dřevěné či kovové. Toto netradiční řešení působí stylově a lze z něj udělat jedinečný interiérový doplněk.

Celý článek

Čím natřít dřevěnou podlahu?

Čím natřít dřevěnou podlahu?

Dřevěné podlahy můžete natírat oleji, vosky a laky. Každý z těchto druhů nátěrů má své klady, zápory i specifika pro využití podlahy a její údržbu. Přečtěte si, podle čeho si správně vybrat.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.