Květiny kolem terasy

Rádi relaxujete u kávy na terase? Posezení bude ještě příjemnější, když si kolem vysázíte pěkné barevné květiny. Inspirujte se naším výběrem.

Růže

Nepotřebují příliš mnoho péče, ale každý rok vás potěší svými krásnými a voňavými květy. Růže by v blízkosti terasy určitě neměly chybět. Můžete si vybrat i odrůdy, které lze pěstovat v nádobě přímo na terase.

foto Shutterstock

 

 

Česnek

Okrasné česneky jsou oblíbené pro svá neobvyklá kulovitá květenství, která zdobí zahradu i celý měsíc. Brzy však zatahují. Dopřejte jim místo s propustnou půdou, může být i kamenitá.

foto Shutterstock

 

Pivoňky

Z více než třiceti známých druhů pivoněk vzniklo během let mnoho variant, lišících se velikostí květů, které mohou mít průměr až dvacet centimetrů, i jejich barvou. Ta může být bílá, žlutá, růžová, karmínově červená nebo zelená u dřevitých pivoněk.

foto Shutterstock

 

foto Shutterstock

 

Kosatce

Do smíšených záhonů se hodí nenáročné kosatce sibiřské, které dorůstají až do metrové výšky. Jejich květy vydrží dlouho ve váze. Bílá je například odrůda ´Swans in Flight´.

foto Shutterstock

 

Pryšec

Tato keřovitě rostoucí trvalka má sice malé a nenápadné květy, ale zaujme jejich tvarem a proměnlivou barvou. Pryšec hnědokvětý je stálezelený, dorůstá do výšky přes půl metru.

foto Shutterstock

 

Orlíček

Orlíčky rostou i ve volné přírodě, kde kvetou modře a bíle, výjimečně i růžově. U vyšlechtěných zahradních variant je barevná škála širší, zahrnuje i žluté, fialové, oranžové a červené odstíny. Orlíčky se samy vysemeňují a kříží mezi sebou, proto časem mění i barvu květů.

foto Shutterstock

 

foto Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.