Květiny k cestě

Olemujte si zahradní cestičky pestrou záplavou květů. Přinášíme vám tipy, jaké květiny se k tomu dobře hodí a společně vytvářejí pěknou kompozici.

Smilek

 

Smilek růžový je nenáročná letnička, která tvoří husté trsy vysoké až čtyřicet centimetrů. Desítky květů vydrží dlouho pěkné. Nejlépe se mu daří na plném slunci.

 

Šalvěj

 

Šalvěj hajní oproti té domácí více a bohatěji kvete. Dobře poroste na suchých a na živiny chudých místech s vyšším obsahem vápníku.

 

Divizna

 

Zahradní kultivary divizny mívají i jinou než žlutou barvu, která je typická pro druhy z volné přírody. Oblíbené jsou hlavně růžové a bílé odrůdy.

 

Štěničník

 

Štěničník okoličnatý je asi čtyřiceticentimetrová letnička, kvetoucí od května do srpna. Nejčastěji bývá růžovofialová, ale najdete i odrůdy rubínově červené či bílé.

 

Stračka

 

Stračka vyvýšená zaujme čistě modrou barvou květů. Vysazuje se na slunce do malých skupin, dá se využít i k řezu. Odrůdy vyšší než metr potřebují oporu.

 

Růže

 

Vedle cesty vysaďte raději než velkokvěté hybridy takzvané záhonové růže – opakovaně kvetou po celou sezonu a jsou daleko odolnější k houbovým chorobám. Vhodné jsou třeba odrůdy ‚Friesia‘, ‚Golden Penny‘, ‚Edelweiss‘, ‚Queen Elizabeth‘, ‚Sea Foam‘ či ‚La Parisienne‘.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek