Květináče s reliéfem

Máte doma staré keramické květináče? Můžete je zajímavým způsobem oživit plastickými nápisy. Postup je velmi jednoduchý a výsledek efektní. Ukážeme vám, jak na to.

Budete potřebovat

  • keramické květináče
  • nalepovací písmena (pěnová)
  • tužku a pravítko
  • lehčený šlehaný tmel (např. Het)
  • brusný papír č. 120
  • štětec
  • bílou barvu (např. Akryl Mat)
  • bílou barvu na kov (např. Ferrocolor)

 

postup

 

1. Nejprve si vymyslete vhodný text. Na květináč si pravítkem vyměřte body, kde chcete mít text umístěný. Můžete si i tužkou naznačit linky. Pak jednotlivá písmenka přilepte.

 

 

2. Potom na květináč prstem naneste šlehaný tmel a důkladně ho rozetřete kolem písmen, aby jím byla pěkně obalená. Nechte uschnout.

 

 

3. Po zaschnutí tmel přebruste brusným papírem, abyste ho zbavili větších nerovností. Menší nerovnosti ponechte, květináč tak bude zajímavější.

 

 

4. nyní květináč natřete bílou barvou, okraje můžete vynechat.

 

 

 

 

TIP
Pěkný květináč na bylinky můžete vyrobit i z plechového kbelíku. S pomocí kopírovacího papíru na něj přeneste nápis, který si napíšete na počítači. Nápis vybarvěte bílou nebo černou barvou na kov.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Zimní menu pro zahřátí

Zimní menu pro zahřátí

Nejen tlustý svetr a ponožky, ale i něco dobrého do žaludku nás může v zimě příjemně rozehřát. Když navíc zvolíte pokrm s těmi správnými druhy koření, budete se cítit jako u kamen.

Celý článek

Šárka Schmelzerová: Porcelán je zábava i adrenalin

Šárka Schmelzerová: Porcelán je zábava i adrenalin

Věnuje se výrobě originálního autorského porcelánu a svou tvorbou se už dvanáct let také živí, i když přiznává, že to není úplně jednoduché. K bělostnému porcelánu má Šárka Schmelzerová blízko snad i proto, že v kraji, který proslul jeho výrobou, vyrostla. Dílnu má ve Štědré u Žlutic na Karlovarsku.

Celý článek

Papírové misky na šperky

Papírové misky na šperky

Ze starých novin lze snadno vytvořit lehounké misky, které můžete využít jako praktickou dekoraci. Jak si je na závěr vyzdobíte, je čistě na vaší fantazii.

Celý článek