Květináče s reliéfem

Máte doma staré keramické květináče? Můžete je zajímavým způsobem oživit plastickými nápisy. Postup je velmi jednoduchý a výsledek efektní. Ukážeme vám, jak na to.

Budete potřebovat

  • keramické květináče
  • nalepovací písmena (pěnová)
  • tužku a pravítko
  • lehčený šlehaný tmel (např. Het)
  • brusný papír č. 120
  • štětec
  • bílou barvu (např. Akryl Mat)
  • bílou barvu na kov (např. Ferrocolor)

 

postup

 

1. Nejprve si vymyslete vhodný text. Na květináč si pravítkem vyměřte body, kde chcete mít text umístěný. Můžete si i tužkou naznačit linky. Pak jednotlivá písmenka přilepte.

 

 

2. Potom na květináč prstem naneste šlehaný tmel a důkladně ho rozetřete kolem písmen, aby jím byla pěkně obalená. Nechte uschnout.

 

 

3. Po zaschnutí tmel přebruste brusným papírem, abyste ho zbavili větších nerovností. Menší nerovnosti ponechte, květináč tak bude zajímavější.

 

 

4. nyní květináč natřete bílou barvou, okraje můžete vynechat.

 

 

 

 

TIP
Pěkný květináč na bylinky můžete vyrobit i z plechového kbelíku. S pomocí kopírovacího papíru na něj přeneste nápis, který si napíšete na počítači. Nápis vybarvěte bílou nebo černou barvou na kov.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Kachní pečeně

Kachní pečeně

Dozlatova upečená drůbež patří k oblíbeným pokrmům. Připravte si tradiční kachnu tak trochu netradičním způsobem – například na mandarinkách nebo s jablky.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.