Květináče s reliéfem

Máte doma staré keramické květináče? Můžete je zajímavým způsobem oživit plastickými nápisy. Postup je velmi jednoduchý a výsledek efektní. Ukážeme vám, jak na to.

Budete potřebovat

  • keramické květináče
  • nalepovací písmena (pěnová)
  • tužku a pravítko
  • lehčený šlehaný tmel (např. Het)
  • brusný papír č. 120
  • štětec
  • bílou barvu (např. Akryl Mat)
  • bílou barvu na kov (např. Ferrocolor)

 

postup

 

1. Nejprve si vymyslete vhodný text. Na květináč si pravítkem vyměřte body, kde chcete mít text umístěný. Můžete si i tužkou naznačit linky. Pak jednotlivá písmenka přilepte.

 

 

2. Potom na květináč prstem naneste šlehaný tmel a důkladně ho rozetřete kolem písmen, aby jím byla pěkně obalená. Nechte uschnout.

 

 

3. Po zaschnutí tmel přebruste brusným papírem, abyste ho zbavili větších nerovností. Menší nerovnosti ponechte, květináč tak bude zajímavější.

 

 

4. nyní květináč natřete bílou barvou, okraje můžete vynechat.

 

 

 

 

TIP
Pěkný květináč na bylinky můžete vyrobit i z plechového kbelíku. S pomocí kopírovacího papíru na něj přeneste nápis, který si napíšete na počítači. Nápis vybarvěte bílou nebo černou barvou na kov.

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek