foto Shutterstock

Kruhový herbář

Dřevěný vyšívací kruh je velmi dekorativní a poslouží k vytvoření jednoduchého nástěnného herbáře. Přes jeho střed omotejte bílý bavlněný provázek a květiny mezi jednotlivé nitě zastrkejte.

Našité
Krásné suché květy můžete do rámečku i našít. Natáhněte do něj lehkou průsvitnou síťovinu nebo záclonovinu a jednotlivé sušené květiny na ni pečlivě, drobnými obnitkovacími stehy přišijte.

foto Shutterstock

 

Usušené
Květy bodláků, makovice, stébla travin, zajímavě tvarované listy, to vše si zachovává svou krásu i po usušení. Jemné béžovo-hnědé odstíny se hodí do každého interiéru.

foto Shutterstock

 

Čerstvé
Herbář můžete vytvořit i z čerstvých květin a vyzdobit si s nimi byt, nebo jej zavěsit venku pod pergolu či na balkon.

foto Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek