Kruhový herbář

Dřevěný vyšívací kruh je velmi dekorativní a poslouží k vytvoření jednoduchého nástěnného herbáře. Přes jeho střed omotejte bílý bavlněný provázek a květiny mezi jednotlivé nitě zastrkejte.

Našité
Krásné suché květy můžete do rámečku i našít. Natáhněte do něj lehkou průsvitnou síťovinu nebo záclonovinu a jednotlivé sušené květiny na ni pečlivě, drobnými obnitkovacími stehy přišijte.

foto Shutterstock

 

Usušené
Květy bodláků, makovice, stébla travin, zajímavě tvarované listy, to vše si zachovává svou krásu i po usušení. Jemné béžovo-hnědé odstíny se hodí do každého interiéru.

foto Shutterstock

 

Čerstvé
Herbář můžete vytvořit i z čerstvých květin a vyzdobit si s nimi byt, nebo jej zavěsit venku pod pergolu či na balkon.

foto Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…