Krásy babího léta

Na přelomu léta a podzimu se příroda začíná převlékat do pestrých barev a dává nám tak spoustu krásných příležitostí pro zkrášlení svých domovů i zahrad. Inspirujte se naším výběrem.

Vyzdobený vozík
Staré dřevěné kárky, zahradnická kolečka či jiná nepoužívaná vozítka můžete snadno proměnit v působivou dekraci, když do nich umístíte květináče a truhlíky s pestrými květy.

 

 

foto: Shutterstock

Bílé posezení
Obyčejnou starou židli nebo lavičku proměníte bílým nátěrem k nepoznání. Vystavte si na ně plody pozdního léta, vytvoříte tak nepřehlédnutelné zákoutí na zahradě či na zápraží domu.

 

 

 

foto: Shutterstock

Modrá jako nebe
Nebesky modrá barva s přírodninami krásně kontrastuje a umožní jim pěkně vyniknout. Využijte staré bandasky a jiné nádobí po babičce. Můžete je i osvěžit modrým nátěrem.

 

 

 

foto: Shutterstock

Zralé plody
Podzimní klasy kukuřice, okrasné dýně, plody mochyně, nejrůznější červené bobule… to vše lze využít k vytvoření aranžmá. Stačí jen pěkně vše vystavit na ozdobném podnosu.

 

 

 

foto: Shutterstock

Rozkvetlá dýně
Dýně patří k oblíbeným pozdně-letním dekoracím. Při jejich zdobení můžete využít například suché květy, netřesky, zralé bobule či stálezelené snítky. Jak si je letos vyzdobíte vy?

 

 

 

foto: Shutterstock

Pestrý věnec
Podzimní věnce nepřestanou překvapovat pestrostí barev plodů a květů, které můžeme k jejich výrobě využít. Krásně spolu ladí například oranžová, tmavě a světle fialová s růžovou.

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Výzdoba s vůní jehličí

Výzdoba s vůní jehličí

I jediná smrková, borová či jedlová větvička disponuje onou nenahraditelnou ingrediencí, která přičaruje do našich příbytků kouzlo Vánoc. Zakomponování do sváteční výzdoby je tak sázkou na jistotu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…