Květinová nálada

Zaujalo nás aneb Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.


Lékovky

Aby kytička lučních květů na stole vynikla, nepotřebuje žádnou honosnou vázu. Naaranžujte ji třeba do staré elegantní lékovky. K dostání jsou například ve vetešnictvích.

 

Dřevo

foto Shutterstock

Dřevěné podložky nařezané z kulatiny vytvoří na slavnostním stole příjemnou rustikální atmosféru. Naaranžujte na ně vázičky či sklenice s květinami do různých výšek.

 

Kbelíček

foto Shutterstock

Jarní květiny v obyčejném plechovém kbelíčku působí romanticky, a zároveň mile venkovsky. Zkrášlete si s nimi třeba zahradní stůl.

 

Plecháček

foto Shutterstock

Smaltovaný plecháček, papírová krajka, hedvábný papír… Stačí málo a z obyčejného květníku je půvabná dekorace.


Další články

Chodíme jen ve vlastních botách

Chodíme jen ve vlastních botách

Žijí na statku v Novohradských horách a už patnáct let se věnují obuvnickému řemeslu. Otto Krása navazuje na práci svého dědečka, který si živil jako obuvnický modelář. Jeho žena Linda, i díky zkušenostem z dílny, vystudovala design obuvi. I když mají napilno, na rozhovor si nakonec udělali čas oba.

Celý článek

Dejte dřevu patinu

Dejte dřevu patinu

Dřevo můžeme pomocí různých technik upravit tak, aby získalo zdánlivě zašlou a věkovitou patinu. Lépe pak souzní s interiérem starého domu a dotváří nostalgickou atmosféru.

Celý článek

5 rad pro zimní zahradu

5 rad pro zimní zahradu

Krajina pod sněhem vypadá nejen romanticky, ale také může v zimě lépe odpočívat. Poslední dobou však více než se sněhem bojují zahrádkáři s holomrazy a suchem. Jak se v této situaci o zahradu správně starat?

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.